Як освоїти коньковий хід.

Мрія багатьох початківців лижників - кататися «ялинкою», тобто гребеневим ходом . Це завдання досить просто вирішити, якщо вивчити на практиці техніку і тренуватися якомога частіше.
Вам знадобиться
  • Лижі, палиці.
Інструкція
1
Підберіть лижі і палиці для ковзанярського ходу. Лижі не повинні бути занадто довгими. Вибирати їх варто наступним чином: витягніть вгору руку, розпряміть долоню і поставте поруч одну з лиж. Вона повинна бути не вище середини долоні. Взагалі, чим довше лижі, тим складніше на них буде освоювати коньковий хід. Палки ж не повинні бути вище рівня підборіддя.
2
Прийдіть на лижну трасу. Вибирайте таку місцевість, яка не сильно занесена снігом. В іншому випадку, вам буде вкрай складно їхати «ялинкою». Прийміть правильне положення тіла для ковзанярського ходу. Зігніть трохи спину і ноги в гомілкостопі. Відштовхніться обома палицями і подолаєте кілька метрів, не роблячи рухів ногами.
3
Перенесіть вагу тіла на ліву сторону, відштовхнувшись лівою палицею і відвівши ліву ногу трохи вбік. Під час цього руху призначте праву ногу до лівого черевика і відведіть її вправо, зробивши вже поштовх правою палицею. Подолайте кілька сотень метрів, поперемінно переставляючи ноги, і відштовхуючись палицями в такт.
4
Пам'ятайте про те, що не потрібно занадто далеко викидати палиці вперед. Це може не тільки сповільнити хід, але і послужити причиною падіння. На спусках намагайтеся сильніше відштовхуватися і нахиляти корпус вперед.
5
Практикуйтеся коньковому ходу на лижах якомога частіше. Забудьте на час про класичний стиль. Ви можете його використовувати тільки при скачуванні зі спуску. Намагайтеся долати якомога більше гір і рівнин гребеневим способом. Тоді ви не тільки освоїте цей стиль, але й розвинете витривалість і фізичну силу. Це все вам дозволить у майбутньому швидко долати лижну дистанцію.
Корисна порада
Займайтеся лижною підготовкою під наглядом фахівця. Тільки він може вам дійсно ефективно допомогти в корекції техніки та фізичного навантаження. Навіть якщо ви освоїте коньковий хід, все одно будуть моменти, коли потрібно буде виправляти деякі огріхи в техніці. Вони чітко видно тільки з боку.