Як зробити радіокеровану модель катера. Як зробити корабель з машинки на радіоуправлінні.

Судо модельний спорт по праву є одним з найцікавіших. Він залучає до своїх лав мільйони ентузіастів. Серед існуючих варіантів моделювання особливе місце займає будівля радіокерованих моделей. Підкоряючись волі оператора, вони можуть в точності імітувати всі маневри реального корабля.
Вам знадобиться
  • - склотканина;
  • - епоксидна або поліефірна смола;
  • - фанера товщиною 4-5 мм;
  • - апаратура радіоуправління;
  • - електродвигуни та акумулятори;
  • - набір інструментів;
Інструкція
1
При будівлі радиоуправляемой моделі корабля або судна дуже важливо правильно вибрати прототип. Щоб модель добре управлялася, вона повинна мати невелике відношення довжини до ширини. Це означає, що радіокерована модель портового буксира або катери буде виглядати набагато ефектніше і цікавіше оснащеної дистанційним управлінням моделі лінкора.
2
Розміри майбутньої моделі визначаються необхідністю розмістити в ній приймач апаратури управління, кермові машинки, один або два електродвигуни та акумулятори. При правильно обраних розмірах вся апаратура розміщується компактно, але без тісноти. До всіх її елементів повинен бути вільний доступ, це забезпечується знімаються лючками і надбудовами. Іноді знімною роблять всю палубу, що забезпечує повний доступ до апаратури.
3
Корпус моделі виклеюють з склотканини на бовдурів або в матриці. В останньому випадку можна отримати практично готовий корпус, його залишиться тільки посилити елементами набору і пофарбувати. Для виклейкі використовуйте епоксидні або поліефірні смоли.
4
У готовий корпус вклейте дейдвудні трубу і втулку керма. Для електродвигуна необхідно зібрати регулятор, що дозволяє поворотом змінного резистора плавно міняти його обертів. До ручки резистора кріпиться невеликий важіль, що з'єднується з яка від рульової машинки тягою. При повороті ручки на пульті управління двигун моделі повинен плавно змінювати обороти.
5
Обов'язково передбачте найпростіший комутатор, який змінює полярність подається на двигун напруги, це дозволить змінювати напрямок обертання гвинта. Ще одна рульова машинка буде управляти кермом моделі. Якщо гвинтів два, необхідно передбачити і режим роботи вроздрай - тобто коли один гвинт тягне вперед, а інший назад.
6
Всю апаратуру розміщуйте в корпусі моделі рівномірно, це дозволить уникнути її крену. Чим нижче ви розмістите всі важкі елементи, тим вище буде стійкість моделі, тим більш круті і красиві віражі вона зможе виконувати.
7
Гвинт для моделі можна спаяти самостійно. Для цього на токарному верстаті виточується латунна втулка, в ній свердлиться отвір і нарізається різьба під вал. Потім до втулки припаиваются латунні лопаті, готовий гвинт ретельно вирівнюється, балансується і полірується.
8
При роботі над моделлю вчіться робити все дуже акуратно, не допускаючи найменшої недбалості. Важливо навчитися високій культурі моделювання, в подальшому це послужить хорошу службу. Те, що зроблено добротно і акуратно, зазвичай добре працює. Навіть ті елементи моделі, що знаходяться під палубою і звичайно не видно, повинні бути ретельно оброблені.
9
Передбачите на моделі приймальні антени. Дуже добре виглядають парні, розташовані по бортах. Вимикач живлення повинен розташовуватися в зручному місці, його можна поєднати з яким-небудь елементом надбудов. Наприклад, харчування включається при повороті лебідки. Коли тримайте модель в руках, будьте обережні, випадкова подача живлення на двигун може призвести до травм, нанесеним гострими лопатями гвинта. Спочатку опускайте модель на воду і тільки після цього включайте харчування.