Як почати приватну психологічну практику.

Початок самостійної психологічної практики, як і початок будь-якого бізнесу, несе в собі безліч складнощів. Необхідно врахувати не тільки всі юридичні і фінансові тонкощі, а й організувати роботу відповідно до специфіки ринку психологічних послуг.
Інструкція
1
Приватна психологічна практика неможлива без профільної освіти. Також бажаний досвід роботи психологом в якоїсь організації. Якщо ви отримали професійний досвід і готові почати працювати самостійно - вивчіть ринок психологічних послуг в вашому місті, визначте конкретний вид діяльності, яким ви займетеся, і приступайте до юридичного оформлення.
2
Перш за все потрібно пройти державну реєстрацію організації - зазвичай початківці приватну практику психологи реєструються як індивідуальні підприємці або підприємці без утворення юридичної особи. Вам буде потрібно реєстрація в податкових органах (виберіть систему, по якій ви будете платити податки - загальний режим або спрощену систему оподаткування), а також у пенсійному, медичному та соціальному фондах. Відкрийте розрахунковий рахунок у банку, придбайте друк для документів і контрольно-касовий апарат. Визначте, яким чином ви будете вести бухгалтерію - якщо не наважуєтеся братися за це самі, зверніться в фірму, яка надає бухгалтерські послуги, або найміть приходить бухгалтера. Ліцензія на надання психологічних послуг у нашій країні не потрібно, якщо ви не плануєте здійснювати діяльність медичного чи освітнього характеру.
3
Візьміть в оренду приміщення, не обов'язково в престижному районі, але недалеко від транспортних розв'язок і в спокійному місці. Як би не була велика спокуса заощадити і приймати клієнтів у власній квартирі - не піддавайтеся. Особисте простір повинен залишатися особистим. Визначтеся з вартістю ваших послуг. Початківці фахівці зазвичай виставляють не надто високі ціни, щоб залучити клієнтів, головне - не оцінити свої послуги дешевше, ніж вони насправді коштують.
4
Серйозних вкладень зажадає реклама. Вам може знадобитися створення вашого власного сайту. Вступайте в співпрацю з великими психологічними центрами, наприклад, пропонуючи проведення на їх базі самостійно розроблених тренінгових програм. Таким чином ви допоможете створенню власного імені та залучите клієнтів.
Фахівці певних професій, наприклад, юристи, психологи і ряд інших, можуть не бути найманими працівниками, а зайнятися приватною практикою. Для цього необхідно виконати ряд формальностей.
Інструкція
1
Отримайте індивідуальний податковий номер. Він знадобиться вам, яким би видом практики ви ні занімалісь.Для цього зверніться до податкового органу за місцем прописки. Там вам видадуть свідоцтво з необхідним реєстраційним номером.
2
Для роботи адвокатом отримаєте ліцензію. При її оформленні необхідно підтвердити, що у вас є юридична освіта, а також дворічний опеньків роботи за фахом. Зверніться в адвокатську палату вашого міста і здайте спеціальний іспит. Після цього ви отримаєте ліцензію і зможете як вести приватну практику, так і увійти до складу адвокатської колегії.
3
При відкритті своєї нотаріальної контори також отримаєте ліцензію. Перед цим вам потрібно буде опрацювати помічником нотаріуса не менше півроку. Після цього здайте професійний іспит з теорії та практиці нотаріату. Потім ви зможете почати свою справу як нотаріус.
4
Для самостійної роботи в якості масажиста пройдіть відповідне професійне навчання. Наприклад, вам підійде середня спеціальна освіта на базі медичного коледжу.
5
Перед початком роботи в якості таксиста отримаєте ліцензію на подібну діяльність, яка видається органами ГИБДД. При початку діяльності як репетитора, дизайнера. косметолога, подумайте про реєстрацію себе як індивідуального підприємця. Так ви зможете офіційно отримувати дохід, сплачуючи всі податки. Для цього необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання.
6
Після оформлення документації подумайте про організацію робочого простору. Адвокату або нотаріусу слід орендувати офіс в досить зручному для потенційних клієнтів місці. Інші самозайняті фахівці можуть працювати і вдома або, наприклад, вдома у клієнта, що досить зручно для масажистів.