Як відучити від соски при засипанні.

Пустушка допомагає малюкові заспокоїтися і швидко заснути. Але тривале смоктання може спричинити за собою порушення прикусу , затримку мовного розвитку, та й потреба в ньому з часом знижується, перетворюючи захопленість соскою в погану звичку. Розставання з пустушкою у багатьох малюків проходить з працею, і якщо вдень дитина ще може переключитися на більш цікаві заняття, то на час засипання він вимагає пустушку все наполегливіше.
Інструкція
1
Якщо ви все ж вирішили розлучити дитину з коханою пустушкою, відступати не слід. Піддавшись на скарги малюка, ви нескоро зможете повторити спробу. Намазування соски гіркими речовинами - стрес для дитини, до такого методу краще не вдаватися. Просто відібрати пустушку і більше не показувати її - завдання для міцних нервів. Спробуйте підібрати менш болючі варіанти, але будьте готові до того, що процес виявиться нелегким.
2
Почніть з денного сну. Просто не давайте дитині соску, поки він не попросить - можливо, він і сам забуде про неї. Погладжуйте крихту, якщо він турбується, співайте йому пісеньки, заколисує на руках. Коли він відвикне вимагати соску днем, можна приступати до отучению від смоктання вночі.
3
Спробуйте замінити соску іграшкою. Відволікайте дитини казкою, колисковими. Підрослого малюка можна відучувати за допомогою переконань у тому, що він вже досить великий і може обходитися без пустушки. Урочисто «подаруйте» соску собачці або іншій дитині молодше вашого. Не можна соромити і висміювати - не наносите дитині психологічної травми. Винахідливі мами пропонують разом закопати соску в квітковому горщику і щодня поливати її, розповідаючи, що скоро виросте дерево, обвішані сосками. Тільки стежте, щоб ваше чадо не відкопав її самостійно. На вимоги соски відповідайте, що вона проростає в землі - поки дерево буде «рости», потреба в ссанні поступово почне згасати. Можна також спробувати обрізати пустушку потроху - дитині буде незручно її смоктати, і він сам від неї відмовиться через якийсь час. Тільки стежте, щоб він не відгризав від неї шматочки і не поперхнувся ними.
4
Якщо під час отучения малюк захворів, соску можна повернути - стрес може посилити хворобливий стан. Крім того, трапляється, що відучення не дає результату більше 2-3 тижнів - дитина вередує, плаче, погано спить. У цьому випадку пустушку теж доведеться на час повернути - всі діти різні, і можливо, ваш виявився не готовий до розставання.
Зверніть увагу
Примхи малюка під час отучения від соски можуть бути пов'язані з тим, що у нього ріжуться зубки, а почухати ясна нічим - використовуйте спеціальний гель і дайте дитині прорізувач.