Як налаштувати Лінукс сервер.

З роботою з налаштування Linux- сервера стикається майже кожен системний адміністратор, проте початківцям фахівцям часто буває нелегко впорається з цим завданням. Володіючи певною теоретичною базою, цілком можливо навчитися налаштуванні серверів на базі системи Linux.
Вам знадобиться
  • - Informix Dynamic Server;
  • - Informix Software Development Kit.
Інструкція
1
Для початку вам будуть потрібні утиліта Informix Dynamic Server і збірник програм Informix Software Development Kit. Завантажити дані продукти можна за посиланням http://www.ibm.com/software/data/informix/downloads.html. Зробіть за допомогою консолі групу і створіть користувача під ім'ям Informix. Даний користувач буде брати участь як обліковий запис адміністратора для БД Informix. Не забудьте упевнитися в надійній охороні цього запису, для чого використовуйте складні паролі. Створіть директорію для установки утиліти. Стандартної директорією є/Opt/Informi. Подбайте про налаштування необхідних змінних. Мінлива INFORMIXDIR вимагає того значення, яке є шляхом до тієї директорії, в яку була встановлена Informix.
2
Разархівіруйте вміст Informix з отриманого файлу з розширенням tar. У тому випадку, якщо tar-файли середовища розробника знаходяться в розташуванні значно, досить виконати для разархивирования певні команди (де name.tar - ім'я файлу з розширенням tar): mv name.tar/opt/informixcd/opt/informixsu informix tar -xvf name.tar Після цього зверніть увагу на розархівовані файли і почніть інсталяцію програмного середовища IDS. Не забувайте, що для цієї мети ви повинні використовувати все ту ж директорію/opt/informix.
3
Разархівіруйте tar-файл середовища розробника Client SDK в основну директорію/opt/informix. Після цього почніть запуск установочного скрипта скрипта для інсталяції середовища розробника Client SDK. Для того, щоб закінчити установку даної середовища, дотримуйтесь інструкцій на дисплеї. Не забудьте додати до вашому майбутньому серверу файл sqlhosts. Даний файл розташовується в основний директорії/opt/informix/etc. Додайте в файл sqlhosts назва INFORMIXSERVER, яке ви вказали раніше при настройки змінних середовища. Не забудьте створити файл під назвою onconfig. Він, як і більшість файлів, зобов'язаний перебувати в настановної директорії/opt/informix/etc. Після цього запустіть ваш сервер, використовуючи наступні команди: cd/opt/informix/binoninit -iДля зупинки сервера введіть в консоль: onmode -kuy.