Що таке манок.

манка називається прилад, який здатний імітувати голоси звірів і птахів. В назві відбита сама суть: з його допомогою мисливець саме приманює тварина. Існують як механічні, так і електронні манки. Однак найбільш популярними стають останні, оскільки вони позбавлені всіх недоліків, наявних у механічних моделей.
Інструкція
1
В магазинах представлений широкий асортимент електронних манков. Правда купити такий пристрій по кишені далеко не кожному мисливцю. Якщо ви винахідливі і у вас є бажання, можете спробувати створити прилад самостійно, придбавши лише необхідні деталі. Однак фахівці в даній області відзначають, що на ділі все виявляється набагато складніше, ніж може здатися з самого початку. Так чи можна все-таки зробити працюючий манок хорошої якості?
2
З практики видно, що така можливість існує, але вам доведеться затратити на створення немало часу і сил. Для початку знадобиться звуковідтворювальний пристрій, що володіє високою потужністю і здатне транслювати звук на велику відстань. Не варто розглядати такий варіант, як магнітофон. Навіть в компактному вигляді він може виявитися занадто важким і незручним, що явно буде заважати вам при полюванні. Порівняно з магазинним манком програє і мобільний телефон, оснащений навіть дуже хорошим динаміком.
3
Щоб пристрій функціонував успішно, немаловажна ще одна деталь: запишіть звук шлюбного поклику потрібної вам птиці (звіра) або заклик на годівлю. Зауважте, що шанс є тільки у такого запису, прості голоси тварин або звуки лісу не принесуть вам рівно ніякої користі.
4
Якщо ви захочете придбати манок в магазині, то враховуйте те, на якої тварини ви збираєтеся полювати (існують окремі прилади для приманювання гусей, оленів та інших тварин і птахів). Крім того, віддавайте перевагу манки з постійною настройкою. Справа в тому, що в руках недосвідченого мисливця прилад із змінними настройками швидше за все буде видавати фальшиві звуки і тільки нашкодить.
5
Окрему увагу приділяйте поводженню з приладом: зберігайте його тільки в чистому і сухому місці. Слідкуйте, щоб всередину інструменту не потрапила бруд, різні сторонні предмети. Якщо в манок потрапить слина (що вкрай небажано), продміть його із зворотного боку (розбірний можна ретельно очистити зсередини).
Зверніть увагу
Отримати більш докладні відповіді і навіть деякі мисливські секрети можна завдяки численним форумам. Там ви зможете поспілкуватися з мисливцями, вже нагромадили чималий досвід в даній галузі, попросити в них поради. Можливо, вони розкажуть про свій спосіб приманювання дичини.
Корисна порада
Якщо ви відправляєтеся на полювання з саморобним манком, то краще візьміть з собою страховку у вигляді механічного манка. Таким чином, у вас буде більше шансів повернутися з видобутком, навіть якщо електронний прилад не принесе успіху. Однак те, чи піде тварина на подманивают звуки, залежить не тільки від виду вашого інструменту. Наприклад, мисливцеві буде легше зловити лисицю, що вийшла на полювання, ніж вернувшуюся з неї і вже сите.