Як закріплювати сайдинг. Як обробити сайдингом будинок.

Сайдинг - порівняно новий матеріал в будівництві, проте популярність його очевидна. Він простий в експлуатації і чудово вентилюється. Закріплювати сайдинг не складно, досить слідувати технології монтажу і мати невеликий досвід поводження з ручними будівельними інструментами.
Вам знадобиться
  • - панелі з сайдингу;
  • - оцинковані цвяхи або шурупи;
  • - молоток або шуруповерт;
  • - перфоратор;
  • - електропила.
Інструкція
1
Сайдинг являє собою 3-4 метрові облицювальні панелі шириною від 10 до 50 см. Кожен виробник разом з матеріалом надає інструкцію з монтажу. Діяти потрібно строго по ній, тим більше що там даються не тільки прості рекомендації, але й можливі рішення для складних будівельних конструкцій.
2
Вмонтуйте панелі на обрешітку або безпосередньо на фасад. Якщо решетування дерев'яна, то обов'язково заповніть її спеціальним антисептичним складом для захисту від гниття, цвілі і збільшення пожаростойкости.
3
Використовуйте оцинковані цвяхи або шурупи з великими капелюшками для того, щоб закріплювати панелі. При цьому забивайте або вкручуйте їх через кожні 40 см в середину призначених для цього отворів, що мають довгасту форму. Це пов'язано з тим, що при перепаді температур панелі переміщаються.
4
Вводите кріпильні елементи не дуже глибоко, залишайте зазор приблизно 1,5-2 мм між капелюшком і панеллю. Монтаж проводите внахлест, приділяючи особливу увагу шву, який повинен бути надійно зафіксований.
5
Нарізайте частини панелей за допомогою ножівки або електропили, вибираючи диск з дрібними зубцями. Закривайте стики панелей, кути і зрізи наданими постачальником аксесуарами, надаючи фасаду завершений вигляд.
6
Сайдинг економічний і довговічний, тому він є кращою альтернативою дорогим матеріалів і конструкцій для оздоблення фасаду будинку. Існує кілька видів сайдинга, наприклад, алюмінієвий, металевий, вініловий, і в кожного з них є свої переваги і недоліки.
7
Алюмінієвий сайдинг не горить, не схильний до іржі, легкий і міцний. Він просто незамінний, коли потрібно швидко і акуратно змінити зовнішній вигляд будинку, приховавши дефекти. Він буває рельєфний і гладкий, і може або покриватися полімерним матеріалом, або фарбуватися.
8
Металевий сайдинг поки не такий популярний, однак він має відчутною перевагою у протистоянні низьких температур, стійкий до різних механічних впливів і екологічний. Буває простий, перфорований, фігурний. Покривається поліестром, пуралом, пластізолом або фарбується.
9
Вініловий сайдинг виготовляється з полівінілхлориду і не вимагає покриття. Може мати різний колір, який досягається шляхом додавання певних речовин до складу. Ці ж добавки впливають на міцність, стійкість до зовнішніх впливів і ін., Однак є й недолік - погано витримує низькі температури. Колірна гамма складається з 12 кольорів, найпопулярніший - пастельний.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не забивати цвяхи в саму панель! Якщо ж необхідно зробити додаткове овальний отвір, то використовуйте перфоратор.