Як привчити їсти ложкою.

Коли ваш малюк навчиться тримати в своїй маленькій ручці печиво або сухарик, можна починати його підготовку до самостійного годівлі. Спробуйте привчити крихітку є ложкою . Адже в один прекрасний день він і сам спробує вихопити її з ваших рук.
Інструкція
1
Дозвольте вашому малюкові їсти самостійно, як тільки він проявить таке бажання. Може трапитися так, що якщо ви пропустіть такий важливий момент, то потім будете змушені годувати дитину ще досить довго. Звикнувши до того, що його годують, малюкові стає нецікаво освоювати ложку. Деякі діти намагаються взяти її в руки вже в шість-сім місяців, а інші не готові вчитися самостійно користуватися цим столовим приладом і після року. Головне, намагайтеся не квапити події, а виходити з бажань крихти, враховуючи його можливості. У більшості випадків до кінця першого року життя малюк сам починає віднімати ложку у мами, намагаючись взяти ініціативу в свої руки.
2
Придбайте для крохи відповідний за розміром столовий прилад зручної форми і спеціальну дитячу тарілку з подвійним дном. Вона знадобиться для того, щоб під час годування їжа не остигала швидко (в друге дно заливається гаряча вода). Тримаючи ручку дитини в своїй, покажіть, як потрібно правильно донести ложку до рота, при цьому не перевернувши її. Обов'язково похваліть малюка за прояв ініціативи і успішні дії. Ніколи не сваріть дитину за невдалі спроби.
3
У перший час вам доведеться змиритися з тим, що крихітка і сам забрудниться, і забруднить все навколо. Незважаючи на те, що маляті поки ще дуже складно бути акуратним, не засмучуйтеся, а краще продумайте для нього «спецодяг» на годування. Часу на їжу у вас тепер буде йти набагато більше, тому наберіться терпіння. Адже з кожним разом у крихти буде виходити все акуратніше і краще.
Корисна порада
Коли малюк навчиться користуватися ложкою, буде їсти самостійно, намагайтеся не годувати його. Є самостійно для нього ще досить важко, і ваше втручання може тільки остудити його інтерес до цієї непростої справи. Але якщо в тарілці залишається ще багато їжі, а ви бачите, що дитина втомилася, допоможіть йому.
Ще недавно ваш малюк не вмів тримати в руках ложку, а тепер впевнено орудує їй, правда, іноді не за призначенням. Щоб привчити дитини їсти самостійно, батькам потрібно чимало терпіння і старанності, як, втім, і самому малюкові.
Інструкція
1
Ознайомити дитини з ложкою слід, як тільки він навчиться її тримати. Одну ложку при цьому слід дати малюку, а другий мама годує дитини . Придбайте для малюка спеціальну дитячу ложечку, їх вибір зараз величезний. Але не перестарайтеся з деталями, адже призначення ложки полягає зовсім не в грі, тому і застосовувати її потрібно відповідно.
2
З цієї ж причини не дозволяйте дитині грати під час прийому їжі. Якщо у нього виникне бажання погодувати ляльку або ведмедика, нехай скористається для цієї мети іграшковими тарілочками і ложками після того, як поїсть сам. Малюк повинен засвоїти, що під час їжі не грають і не читають. Дозволивши дитині балуватися за столом, вам буде важче привчити його їсти самостійно.
3
Звичайно, перший час каші на стінах, підлозі та одязі крихти уникнути не вдасться. Але пам'ятайте, що так буде не завжди, а процес навчання без таких маленьких неприємностей просто не можливий. Тому придбайте малюкові фартушок, який захистить одяг маленького їдця. Не сваріть дитини за пронесена повз рота ложку з кашею. Підвищивши голос пару раз, ви відіб'єте у малюка бажання їсти самостійно, згодом привчити такого дитини до ложки набагато важче.
4
Привчаючи малюка їсти з ложки, коментуйте кожна ваша дія. Пояснюйте дитині, що і навіщо ви кладете на ложку, при цьому допомагайте йому зачерпувати їжу з тарілочки і підносити до рота. За кожне вдале рух хвалите. Не смійтеся над тим, як їсть малюк. Адже наступного разу він знову повторить розмазування їжі по столу і одязі, яке так розвеселило маму і тата.
5
Зазвичай знайомство малюка з ложкою починають, як тільки йому виповнився рік. Проте остаточно навик самостійного вживання їжі формується у дітей до двох років.