Як замінити анод у водонагрівачі. Як замінити тен у водонагрівачі.

Магнієвий анод , установлюваний в електричному водонагрівачі, призначений для нейтралізації корозійних процесів, які відбуваються у внутрішньому баку бойлера, що, в свою чергу, збільшує його експлуатаційний період . Однак в процесі нейтралізації корозії магнієвий анод витрачається, тому його з часом треба замінювати на новий.
Вам знадобиться
  • - шланг;
  • - ємність;
  • - ключі;
  • - анод;
  • - ніж;
  • - чистячий хімічний засіб.
Інструкція
1
Обесточьте бойлер, після чого зніміть кришку, розташовану в нижній частині водонагрівача, і від'єднайте дроти. Обов'язково перекрийте подачу води в квартиру.
2
Слідом за цим злийте воду з водогрійного бака: для цього на зливний клапан надіньте шланг, діаметр якого повинен відповідати діаметру клапана. Протилежний кінець шланга опустіть у ванну або унітаз. Відкрийте клапан і трубу подачі холодної води (процес зливу води займає приблизно півгодини).
3
Знизу бойлера розташована його електрична частина. Підставте під водонагрівач таз або іншу ємність і відкрутите болти, розташовані в нижній частині бойлера (як правило, їх шість штук). Не турбуйтеся, якщо відкрутити болти вийде не відразу: кілька спроб і досягнете результату.
4
Зніміть водонагрівач, для зручності переверніть його і демонтуйте ТЕН. Щоб витягнути ТЕН, візьміться за електричну частину бойлера і витягніть її з бака. Будьте уважні: намагайтеся не пошкодити гумову прокладку.
5
Поруч з Теном розташований анод. Якщо магнієвий анод зруйнований, на його місці може залишитися лише стрижень. Знайдіть старий анод або те, що від нього залишилося, і відкрутіть його.
6
Укрутите очищений ТЕН, а поруч з ним встановіть новий анод. Після чого зберіть електричний водонагрівач. При цьому особливу увагу приділяйте цілісності тенів прокладки та ізоляції електричних елементів.
Зверніть увагу
Перш ніж встановити в водонагрівач електричну частину з Теном, ретельно просушіть всі її складові. Встановлювати вологі, а тим більше мокрі «елементи», небезпечно! З електрикою жартувати не можна!
Корисна порада
ТЕН можна очистити за допомогою спеціальних чистячих хімічних засобів або звичайного кухонного ножа або металевої сітки для миття посуду.
Для отримання гарячої води в квартирі або на заміській ділянці, був винайдений електричний накопичувальний водогрійний бак. Це замкнута система, яка працює під мінімальним тиском в 1 атм. Використання водонагрівачів дозволило почувати себе комфортно в місцях, де немає можливості провести централізоване гаряче водопостачання. Він практично не вимагає догляду, за винятком, заміни магнієвого анода. Це слід проводити регулярно.
Інструкція
1
Вимкніть електроживлення на водогрійний бак. Злийте воду з електричного водонагрівача. Для цього перекрийте крани на водонагрівачі, подачу води на основному трубопроводі. Від'єднайте труби від бака. Підключіть до вхідного крану нагрівача шланг. Відкрийте кран на виході бака, потім на вході і злийте в каналізацію воду. Для додаткового захисту від дії корозії в сталевих накопичувальних баках використовують магнієві антикорозійні аноди. Вони, повільно руйнуючись під дією гарячої води, заповнюють мікротріщини в емалі. Все накопичувальні водонагрівачі забезпечуються сталевий колбою, яка має антикорозійне внутрішнє покриття. Кожна фірма має свої секрети з його виготовлення. Це може бути мелкодісперсная емаль з алюмінієвими добавками, яка під дією високої температури загартовується і стає гладкою, подібно склу. Також застосовують і титанову емаль. Таке покриття забезпечує гарний захист від корозії і збільшує термін експлуатації виробу.
2
Демонтуйте електричний ТЕН. Магнієвий анод викрутити з фланця. Робота анода відбувається відповідно до електрохімічним напругою. Тим самим в місця, де можливі дефекти в емалевому покритті спрямовується потік електронів. Він перешкоджає корозії в цій частині пошкодженої емалі. Термін експлуатації магнієвого анода залежить від його якості. Тому у дешевих накопичувальних водонагрівачів він становить не більше 12 місяців, у більш якісних - від двох до трьох років. Також велику роль відіграє розмір анода, чим він довший, тим термін його експлуатації довше. Своєчасна заміна дасть можливість користуватися водонагрівачем до 10 років, без будь-яких проблем для власника. Монтаж магнієвого анода краще довірити фахівцеві, так як при знятті Тена пошкоджується прокладка, що спричинить додаткові фінансові витрати.
3
Зберіть і підключіть прилад у зворотній послідовності. Звертайте свою увагу на цілісність тенів прокладки і ізоляцію електричних елементів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6IrIM1KH8RA