Як розморозити металопластикову трубу.

Взимку в приватних будинках часто замерзає теплоносій в трубах опалення і водопостачання. Металопластикові труби менш схильні замерзанню, але все ж вірогідність потрапити в цю неприємну ситуацію є. І до цього явища слід підходити дуже серйозно, так як ситуація може привести до більш згубним надзвичайних подій
Інструкція
1
При розморожуванні труб обов'язково дотримуйтесь певні правила, відступ від яких може становити небезпеку. Повністю відкрийте вентиль, розташований ближче інших до місця обмерзання. Розморозку проводите повільно, поступово рухаючись від відкритого вентиля до місця замерзання теплоносія і далі. Постійно контролюйте температуру труби рукою. Ця температура повинна дозволяти доторкатися до труби без небезпеки обпектися. Перегрів труби може привести до утворення пара всередині неї, а в подальшому - до її розриву.
2
Якщо мається система автономного опалення будівлі, включите її. Коли будинок повністю прогріється, труби розморозяться самі. Це найпростіший і безпечний спосіб розморожування. Якщо заморожена труба розташована за межами будинку, наприклад, в підвалі, замотайте її тканиною і поливайте гарячою водою. Під трубу поставте ємності, щоб уникнути розливу води і утворення полою.
3
При наявності грілки або ковдри з електричним підігрівом, обмотайте їх навколо труби і включіть в електромережу. Зверху накиньте будь-якої теплоізолюючий матеріал. Потужність обігріву поставте мінімальну. Поступово збільшуючи потужність підігріву, плавно рухайте грілку або ковдру в напрямку від відкритого крана до місця заморозки аж до місця закінчення крижаної пробки.
4
Якщо мається побутової фен, обігрівач з вентилятором або інфрачервона лампа-обігрівач, використовуйте їх. Для цього поставте їх таким чином, щоб тепло, що виходить від них, було направлено на місце замерзання теплоносія в трубі. Запам'ятайте, що металопластикові труби витримують температуру не більше 120 градусів, тому подбайте про те, щоб не перегріти їх. При використанні будь-яких електроприладів для розморозки переконайтеся, що проводка в підвалі розрахована на потужність трохи більшу, ніж потужність включаються обігрівачів.
5
Будьте вкрай обережні при розморожуванні труб з використанням газового пальника або паяльної лампи. По-перше, при будь-якій можливості використовувати інший спосіб, обійдіть без пальника. По-друге, пальник повинен обов'язково мати розсікач полум'я, а з іншого боку труби, що обігрівається повинен стояти лист азбестового картону. По-третє, постійно контролюйте температуру труби і нагрівайте місце пробки поступово. І по-четверте, не залишайте пальник без нагляду, а під рукою тримайте вогнегасник.