Як навчитися елементам фігурного катання.

Фігурне катання у виконанні професіоналів приваблює погляди і заворожує. Однак ця легкість зовні не означає, що елементи виконати досить просто. Насправді, це досить важка праця. Але при великому бажанні їх можна освоїти.
Вам знадобиться
  • - ковзани;
  • - льодова арена;
  • - наставник.
Інструкція
1
Вивчіть базовий елемент фігурного катання - дуги. Якщо ви навчитеся їх правильно виконувати, то решта будуть виходити майже самі собою. Зробіть дугу вперед на ребрі коника зовні. Розташуйте ноги якомога ближче один до одного. Вони повинні бути ще й перпендикулярні. Направте кінчик на правій нозі вперед по ходу ковзання. Розведіть руки по обидва боки долонями вниз.
2
Перенесіть на праву ногу вагу свого тіла. Слідкуйте одночасно за тим, щоб коліно було зігнуто. Випряміть ліву ногу, а носок виверніть назовні. Природно, тримайте спину прямо, зберігаючи горду красиву поставу. Тепер вам потрібно правильно переміститися на зовнішнє ребро. Для цього перенесіть трохи масу тіла в бік центральної осі уявного кола, по якому ви рухаєтеся.
3
Потягніться за правою рукою. Запам'ятайте цю стійку, оскільки вона буде постійно використана в більшості елементів фігурного катання. Пам'ятайте, що чим більше виходять дуги, і чим глибше ви робите просідання на ребрі, тим красивіше буде ваше ковзання. Після вивчення дуги на одній нозі, опрацюйте цей елемент на інший. Якщо ви цього не зробите, то ви будете розвиватися однобоко.
4
Разучите дугу на правій нозі назад на зовнішньому ребрі. Стійка на обох ногах. Шкарпетки розташовані разом, а п'яти - нарізно. Руки розведіть в сторони, долоні опустите вниз. Спину знову ж тримайте рівно, а ноги трохи зігніть в колінах.
5
Виконайте акуратний поштовх лівою ногою, щоб не впасти навзнак. Відштовхніться всім ребром леза, а не просто зубцем. Перемістіть вагу на праву ногу. Витягніть вільну ногу назад, а носок виверніть назовні. Ноги тримайте зігнутими, так як це допоможе зберегти баланс.
Зверніть увагу
Практикуйтеся виконувати ці елементи тільки під наглядом досвідченого наставника. Тільки він може з боку сказати, що ви робите правильно, а що - ні. Дотримуйтесь техніку безпеки, щоб не завдати собі серйозних травм.
Такий вид спорту, як фігурне катання, сприяє створенню красивої фігури і відмінної координації рухів. Тому це заняття може бути цікаво і дітям і дорослим. У Москві є багато можливостей стати початківцям фігуристом.
Інструкція
1
Вирішіть, який вид фігурного катання вам найбільш цікавий. Існують школи, де упор робиться на спортивне катання. Також є фахівці, які ведуть програму тренувань для театру на льоду. В цьому випадку більше уваги приділяється й не стрибків, а хореографічним елементам. Наприклад, подібне навчання для дітей ведеться в школі «Аструм ICE».
2
Подумайте, чого ви хочете досягти в результаті навчання. Якщо ви мрієте, щоб ваша дитина стала чемпіоном, слід віддавати його на навчання досить рано, в 4-6 років, і бажано в дитячу спортивну школу, що входить у Федерацію фігурного катання на ковзанах в місті Москва. Однак врахуйте, що навчання в такому місці може продовжувати не кожна дитина, а тільки той, у кого є достатні здібності і завзятість для довгих тренувань.
3
Для себе виберіть дорослу групу фігурного катання. Ваша програма занять буде менш інтенсивною, ніж у дітей, які готуються стати спортсменами, однак ви також зможете освоїти ази катання при достатньому завзятості й уважності тренера. Група для дорослих працює на ковзанці МНС, в складі школи Color Ice. Також подібні заняття ведуться на ковзанці «Європейський».
4
Пройдіть медичне обстеження, навіть якщо вважаєте себе повністю здоровим. Існують протипоказання для занять фігурним катанням. До них можна віднести хронічні захворювання органів дихання, суглобів, а також серця і судин. Проте багато що Завіт від інтенсивності навантаження. Порадьтеся з лікарем, і він зможе сказати вам, який рівень навантажень для вас допустимо.
5
Прийдіть на перше пробне заняття. Якщо тренерів для новачків в школі декілька, постарайтеся подивитися, як працює кожен з них. Багато в чому від зусиль тренера залежить те, чи будете ви успішно займатися або швидко залишите фігурне катання. Також не слід поспішати купувати довгостроковий абонемент, поки ви не позаймаєтеся хоча б місяць.