Як подолати сором'язливість і невпевненість дитини.

Невпевненість дитини найчастіше проявляється в тому, що він менш товариський, часто сидить один, боїться брати активну участь в дитячих іграх, у нього мало друзів. Завдання батьків - допомогти йому подолати сором'язливість і невпевненість. Інакше є ризик, що в майбутньому у такої дитини буде багато проблем уже в дорослому житті.
Інструкція
1
Невпевнений в собі дитина в суспільстві незнайомих людей може навіть запаниковать. Це часом спровоковано відсутністю навичок людських взаємин. В таких випадках діти ховають свій страх і дискомфорт за надмірно активним, розв'язним і напористим поведінкою. Формуйте у своєї дитини впевненість в собі з ранніх років. Це допоможе і в боротьбі з подібним явищем, і в профілактиці таких проблем. Створюйте будинку сприятливу атмосферу. Допоможіть малюкові не боятися зовнішнього світу, оточивши його теплом і турботою.
2
Щоб зміцнити почуття впевненості в собі і власних силах, змусьте дитини вирішувати важкі, але здійсненні завдання. Допоможіть йому пройти всі випробування і досягти позитивного результату. Не сваріть його за допущені помилки. Пояснюйте йому, що всі люди «оступаються» і з першого разу зробити все правильно дуже непросто. Зате таким чином можна здобути неоціненний життєвий досвід.
3
Ніколи не сваріть дитину за прояв особистісних якостей, а також не обговорюйте при ньому з оточуючими його проступки і помилки. Ні в якому разі не висміюйте його слабкі сторони. Спробуйте знайти в малюку сильні якості і розвивайте їх в правильному напрямку.
4
Убережіть свою дитину від боязкості за допомогою розвитку у нього адекватної самооцінки і почуття власної значущості. Діти, у яких є проблеми в даній області, дуже часто зазнають критики і потім довго і болісно переживають її в собі. Пам'ятайте, що дитині повинно бути комфортно наодинці зі своїм внутрішнім світом.
5
Розвивайте у малюка активну життєву позицію. Це убезпечить його від сором'язливості, невпевненості і боязкості. Адже саме бездіяльність зароджує в дітях сором'язливість. Намагайтеся змінити модель поведінки своєї дитини, а не його характер і особистість.
6
Відгородите його від різних стресів і тривог. Слідкуйте за одягом і зачіскою малюка, щоб вони не стали приводом для глузувань серед його ровесників. Але в той же час уникайте соціальної ізоляції. Дайте дитині вільний доступ до інформації (звичайно ж, в розумних рамках). Це навчить його підтримувати будь-яку розмову.
У дорослих сором'язливі діти викликають розчулення, але батьки повинні розуміти, що боязкість і сором'язливість заважатиме їх малюкові повноцінно розвиватися і спілкуватися з оточуючими. А в подальшому це може привести до труднощів у навчанні та до того, що дитина не зможе відстоювати свою позицію. Якщо ви бачите, що невпевненість стає проблемою для дитини, обов'язково допоможіть йому подолати це почуття.
Інструкція
1
не підкреслюйте на людях сором'язливість малюка, ніколи не називайте його боягузом і не порівнюйте з іншими, більш товариськими і розкутими дітьми, таким чином, ще сильніше знижуючи його самооцінку.
2
Уважно слухайте дитину, якнайчастіше говорите йому про те, що ви його любите і цінуєте. Хваліть малюка за кожне його дитяче досягнення, це дуже сприяє підвищенню його впевненості у своїх силах.
3
Грайте з дитиною вдома в «спілкування». За допомогою іграшок змоделюймо ситуацію, в якій сором'язливий зайка вчитиметься дружити з іншими тваринками. Нехай малюк управляє різними героями і говорить за них. Така гра допоможе йому легше знаходити спільну мову з оточуючими.
4
Не обмежуйте свободу малюка. Нехай він вчиться самостійно приймати рішення і втілювати в життя навіть самі незвичайні і творчі дитячі фантазії.
5
Частіше ходіть гуляти на дитячі майданчики, де дитина буде деякий час перебувати в суспільстві інших дітей. Не чекайте, що малюк відразу почне активно грати зі своїми однолітками. Спочатку прогуляйтеся навколо, поговоріть про те, чим зайняті інші малюки. Побудуйте з ним що-небудь в пісочниці, а якщо хтось з дітей захоче до вас приєднатися, обов'язково приймайте його в свою компанію.
6
Учіть дитину з самого молодшого віку підходити до інших людей, представлятися, пропонувати нову гру, підтримувати розмову. Заохочуйте малюка за спроби встановити контакт з іншими дітьми, навіть якщо вони і не дуже до цього розташовані, поясніть, що не варто боятися бути відкинутим, і слід спробувати ще раз налагодити контакт з іншими дітьми.
7
Справжнім випробуванням для невпевнених у собі дітей стає відвідування дитячого саду. Перший тиждень залишайте дитину в саду всього на кілька годин, поступово збільшуючи тривалість його знаходження в колективі. Це полегшить малюкові звикання до нової обстановки і дасть йому можливість поступово познайомитися і поспілкуватися з усіма дітьми в групі.