Як навчити дитину акуратно писати.

постійно вдосконалюється програма для школярів створює дуже велике навантаження. Найчастіше уроків задають так багато, що дитині ніколи займатися відпрацюванням акуратного подчерка. Тому починайте навчати його гарному письма хоча б за рік до школи. Створіть позитивну обстановку в будинку і використовуйте комплекс методів, який допоможе дитині впоратися з каліграфією.
Інструкція
1
Розвивайте дрібну моторику малюка за допомогою ігор і захоплюючих занять. Займіться ліпленням фігурок із солоного тіста. Крім самого виготовлення, результат творчості можна пофарбувати. Малюйте дитині нескладні фігури і давайте їх вирізати з паперу. Для дівчаток можна купити набори паперових ляльок з одягом. У розвитку дрібної моторики допоможе збір пазлів і конструкторів. У перервах між іграми робіть дитині масаж долонь, займайтеся розважальної гімнастикою і влаштовуйте фізкультхвилинки.
2
Зробіть дитині шаблони для тренувань в краснописі. Расчертите листок за прикладом шкільної прописи: вузькі рядки і перетинають їх косі лінії. Напишіть каліграфічним почерком зразки букв. Але розставляти їх потрібно не тільки на початку рядка, а чергуючи з місцями для повтору дитиною. Якщо зразок буде повторений не вірно, наступним прикладом слугуватиме акуратна буква, а не зіпсований варіант. Не переходьте до вивчення нового етапу до тих пір, поки не закріпіть попередній успіх. Крім роботи з прописами, займайтеся з дитиною написанням чотиривіршів. Завдяки цьому він навчиться писати не тільки акуратні букви, але й цілі уривки тексту.
3
Поясніть дитині, як потрібно сидіти під час письма. Правильна поза не тільки допомагає формувати акуратний почерк, але і дозволяє зберігати потрібне положення постави і не зіпсувати зір. Дитина повинна сісти прямо і зігнути коліна під прямим кутом. Руки треба покласти на стіл і не впиратися на нього ліктями. Голову потрібно нахилити, але відстань між очима і зошитом не повинно бути менше 20 см. Ручку потрібно взяти великим і вказівним пальцем, притискаючи її до верхньої фаланзі середнього. Кінчик пише приладу повинен бути спрямований у бік правого плеча (для правші) або лівого (для лівші).
Зверніть увагу
Не змушуйте дитину довго тренуватися. Для дітей до 6 років час заняття не повинно бути більше 20 хвилин.
Корисна порада
У продажу є спеціальні ручки європейських виробників, які сконструйовані таким чином, що дитина в будь-якому випадку правильно розташує її при листі. Хорошим способом для тренування акуратного подчерка вважається обведення літер через копіювальний папір.