Як відучити дитину плюватися.

Дитина вчиться в основному на прикладах. Все, що закладено в нього позитивного і негативного, він почерпнув з навколишнього світу. Батьки можуть прищепити своєму чаду доброту, співчуття і увагу до ближнього, виключивши прояви гніву і агресії в сім'ї. Але рано чи пізно виникає необхідність виправляти негативний вплив зовнішнього світу.
Інструкція
1
Не має сенсу лаяти дитини , якщо він плюється, нападає на інших дітей і різними іншими способами встановлює своє лідерство. Навчіть його увазі до людей, інакше агресивна поведінка увійде в звичку. Якщо ваша дитина штовхнув ровесника або плюнув в нього, покажіть, як потрібно робити, а не пояснюйте, як не треба.
2
Підійдіть до скривдженому дитині і пошкодуйте його, приділіть йому якомога більше уваги. Побачивши, як хтось інший плюється і б'ється, скажіть своєму чаду: «Малюкові погано і боляче, підемо і заступився за нього. Ми ж не хочемо, щоб комусь було прикро? ». Пограйте разом з дітьми, направляйте енергію своєї дитини в русло добра.
3
«Не можна» в понятті дитини зовсім не те, що це слово означає для вас. Він плюється, ви говорите, що цього робити не можна, але він плює знову, щоб довести вам, що цілком можна. Ви повинні своєю поведінкою показати, що така поведінка неприпустима. Не сваріться і не кричіть, звичайно ж, не бийте дітей і не плюйте у відповідь. Так ви тільки затвердите дитини на думці, що все це робити можна.
4
Досить часто малюк плюється або влаштовує істерику тільки потім, щоб подивитися на вашу емоційну реакцію, виходить свого роду розвага. Мама каже нові слова, жестикулює, «метає громи і блискавки» - чим не шоу? Тому вам слід просто розвернутися і піти, сказавши, що плюватися нерозумно.
5
Все свою увагу віддавайте жертві плювків дитини, не звертаючи уваги на агресора. Всі члени родини повинні вести себе так само, без винятку. Якщо бабуся буде розчулюватися такій поведінці внука, все ваше виховання пройде даремно. Але з бабусею потрібно говорити не при дитині, щоб не розважати його розбірками дорослих.
6
Якщо малюк плюнув в тата, мама каже, що у нас в сім'ї так не роблять і шкодує скривдженого, а дитину спокійно видворяє з кімнати. Ніколи не посміхайтеся і не смійтеся особливо «вдалому» плювку чада, інакше він зробить висновок, що своїми діями приносить задоволення оточуючим.
Малюки - народ допитливий і активний. Але іноді дитяча активність переходить в нехорошу звичку плюватися. Навіть якщо дитина розуміє, що це заняття не вважається пристойним, він не перестає ним займатися. Як тільки ви помітили, що малюк став плюватися, постарайтеся його якнайшвидше відучити від цього.
Інструкція
1
Спочатку потрібно зрозуміти, звідки взялася ця звичка. Сам малюк додумався до цього заняття або ж бачив, як плюються однолітки, і вирішив їх наслідувати. Може бути, дитині просто подобається набрати в рот воду і дивитися, як бризки при плювання розлітаються в різні сторони? Від причини плювання залежать способи отучения малюка від цієї звички.
2
Наслідування іншим детямЕслі дитина плюється, наслідуючи іншим дітям, потрібно працювати над його залежністю від чужої думки. Обов'язково розберіться, чому малюк хоче бути схожим на когось із діток, інакше в подальшому це може пошкодити самоствердження дитини в життя. Постарайтеся вселити маляті впевненість у собі і відчути свою значимість. Цьому можуть допомогти відповідальні обов'язки, наприклад, догляд за кімнатними рослинами чи прибирання в своїй кімнаті. Якщо потрібно, скористайтеся допомогою психолога.
3
Недолік вніманіяЧасто причина плювання викликана браком уваги до дитини. Малюк бачить, що коли він плюється, навколо нього концентрується увага всіх оточуючих, нехай навіть вони його лають і пояснюють, що так робити не можна. Приділяйте дитині більше уваги, любові та турботи, і він незабаром забуде про свою шкідливою звичкою.
4
Реакція на образу Плювки і укуси - це дитяча реакція на образи, спроба захистити свою гідність. Дуже часто дитина починає плюватися під час звикання до дитячого саду. Період адаптації викликає у багатьох малюків справжній стрес, до того ж маленькі діти ще не можуть домовлятися і вирішувати конфлікти конструктивно, тому в хід йдуть плювки, укуси і дряпання.
5
Така реакція малюка на образу або стрес є рефлекторної, і він не прагне заподіяти неприємність або біль іншим. Тому аналогічні дії у відповідь можуть укоренити у свідомості дитини правильність такого способу власного захисту.
6
Побачивши, що дитина плюється, не кричіть на нього. Це нічому не навчить малюка, тільки налякає. Краще відвернути переляканого або розсердженого малюка чим-небудь для нього приємним і цікавим. Якщо дитина плюнув на іншого малюка, приділіть уваги не агресору, а жертві. Ваш малюк так швидше зрозуміє, що був не правий.