Як замінити DVD-привід в ноутбуці.

Як би ви не старалися продовжити життя свого ноутбука, все одно його окремі деталі будуть виходити з ладу. У «зоні ризику» знаходиться DVD- привід , лазерні світлодіоди якого просто вигоряють з часом. Також причиною поломки може стати будь-який зовнішній вплив (потрапила всередину волога, пісок, неакуратне закриття лотка і т.д.). У зв'язку з цим доводиться повністю міняти DVD- привід .
Інструкція
1
У більшості випадків, міняючи DVD- привід самостійно, ви сильно ризикуєте. Справа в тому, що при неправильній установці даного пристрою може виникнути конфлікт з материнською платою комп'ютера, пов'язаний з перериваннями по шині IDE (ATA). Як результат - привід для компакт-дисків просто не визначається ні операційною системою, ні BIOS. Щоб не допустити цього, просто дотримуйтесь деякі правила.
2
Для початку визначте тип DVD- привід а. На сьогоднішній день існують такі інтерфейси як IDE (ATA) і SATA. На жаль, найчастіше проблему виникають саме в першому випадку.
3
Після цього за допомогою викрутки позбудьтеся кріпильних гвинтів, розташованих на кришці для компакт-дисків. Візьміть який-небудь тонкий інструмент (можете скористатися скріпкою або звичайною шпилькою) і з його допомогою відкрийте лоток пристрою. Остаточно позбудьтеся від верхньої кришки і висуньте лоток вперед.
4
Тепер подивіться, в якому режимі варто DVD- привід . У більшості випадків ці пристрої випускають з розрахунком на те, щоб система автоматично визначала необхідні їй параметри. На жаль, на IDE шині майже завжди буде призначений режим «Master», що привід ит до конфлікту переривань при роботі з операційною системою. Так що акуратно зробіть перемичку привід а в положення Cable Select або Slave, залежно від обраної моделі.
5
З цією метою перемкніте 47 і 49 контакти, розміщені в IDE роз'ємі пристрою. Це доведеться зробити вручну, тому спеціального штифта для цих цілей не призначене. Візьміть невеликий провід і припаяйте його до контактів. Вам знадобиться всього кілька крапель припою.
6
Після цього зберіть ваш DVD- привід , рухаючись у зворотному напрямку. Тобто засуньте лоток, накрийте його кришкою, закрутіть болти.