Як відрізнити теплі відтінки від холодних.

Людське око сприймає навколишній світ кольоровим. Відтінки кольору прийнято розділяти на теплі і холодні. Цей поділ має прикладне значення, наприклад, при написанні картин, фарбуванні історичних мініатюр, виборі косметики. Однак багато зізнаються, що не можуть відрізнити теплий відтінок від холодного. Як же цьому навчитися?
Вам знадобиться
  • - гуаш;
  • - кисть;
  • - альбомний аркуш.
Інструкція
1
Перш за все, знайте, що є три основних кольори: жовтий, червоний і синій. З них перші два - теплі, останній - холодний. Всі інші кольори і відтінки - їх похідні. Будуть вони «теплими» або «холодними», залежить від того, які і в яких пропорціях в них змішані базові кольори. Приміром, помаранчевий - завжди теплий, бо він виходить з теплих основних кольорів - червоного і жовтого. Блакитний, навпаки, завжди холодний, так як в його основі розбавлений синій. Зелений колір традиційно вважається нейтральним, оскільки він утворюється їх синього і жовтого, проте відтінки зеленого, в яких переважає один з квітів, можна віднести до теплого або холодного спектру в залежності від переважаючого кольору.
2
Теплі кольори викликають асоціації з літом, сонцем, вогнем, а холодні - з зимою, снігом, льодом. В основі теплих відтінків лежить жовтий колір, основа холодного сприймається як біла. Якщо ви схильні до сильного впливу кольору, то напевно помітите, що, дивлячись на теплий відтінок, відчуваєте прилив енергії, збудження, а дивлячись на холодний, заспокоюєтеся, починаєте мислити раціонально. Просторово холодні відтінки сприймаються більш віддаленими від глядача, ніж теплі.
3
Потренируйтесь в змішуванні основних кольорів, щоб навчитися краще визначати, як утворюється той чи інший колір або відтінок. Для цього візьміть баночки з червоною, жовтою і синьою гуашшю і альбомний лист. В якості наочного посібника користуйтеся хроматичним кругом, приклади якого можна знайти в інтернеті. Вчіться визначати склад кольору безпомилково на очей.
4
Майте на увазі, що на сприйняття відтінків значною мірою впливає їх колірне оточення. Приміром, якщо покласти поруч клаптики кольору «червоний кадмій» і «кармін», то перший буде здаватися теплим, а другий - холодним. Аналогічний приклад можна привести і з іншої частини колірного спектру: сусідство з блакитним змушує фіолетовий здаватися теплим, сусідство з червоним - холодним.