Як вирішити конфлікт на робочому місці.

Конфліктні ситуації можуть виникнути в будь-якому колективі, адже доводиться спілкуватися з різними людьми, і точка зору на різні ситуації може не збігатися. Вміння вирішувати спірні питання - це найцінніше якість, що характеризує сильну особистість. До того ж конструктивний діалог вигідний усім і призводить до розвитку підприємства в цілому.
Інструкція
1
Якщо вам не вдалося запобігти конфліктну ситуацію, вмійте поводитися правильно. Це допоможе безболісно і максимально швидко вирішити всі питання, точка зору на які не збіглася з колегами.
2
Заспокойтеся, відкиньте всі емоції, тверезо цінуєте ситуацію. Щоб зопалу чи не наговорив зайвого, вийдіть на кілька хвилин з кабінету або офісу, глибоко вдихніть, подивіться з боку на ситуацію і способи її вирішення.
3
Постарайтеся в спокійному руслі, доброзичливо обговорити всі спірні моменти. Аргументуйте свої доводи. Не підвищуйте голос, в чіткій послідовності викладіть все, що пропонуєте ви.
4
Уважно вислухайте доводи іншої сторони. Постарайтеся зрозуміти, що дійсно вигідно вам і вашому підприємству. Тільки позитивний діалог може привести до конструктивного вирішення проблеми. Якщо кожна сторона в конфліктній ситуації буде наполягати на своєму, не вникаючи в те, що пропонує інша конфліктуюча сторона, це не призведе до вирішення проблеми.
5
Налаштуйтеся на позитивне вирішення проблеми. Незважаючи на спірні ситуації, загальні негаразди і нерозуміння, вам все-таки доведеться продовжувати трудитися в одному колективі. Неприязні стосунки призводять до стану постійного стресу, а стрес неминуче веде до хронічних захворювань. Тому в інтересах конфліктуючих сторін раз і назавжди з'ясувати всі спірні моменти і поставити на цьому крапку, а не три крапки.
6
Шукайте компромісне рішення. Намагайтеся в подальшому не допускати конфліктних ситуацій, для цього вам доведеться знайти причину, яка призвела до нерозуміння.
7
Для врегулювання конфліктних ситуацій з керівництвом пам'ятайте, що накази командира не обговорюються. М'яко і доброзичливо, приводячи максимальну кількість аргументів, постарайтеся висловити свою точку зору, але якщо вище керівництво вимагає зворотного, найманий працівник зобов'язаний виконувати всі вимоги, незважаючи ні на що. Спори з начальством недоречні.