Як відновити слизову носоглотки. Як позбутися від вірусу на слизовій носоглотки.

Слизова оболонка носоглотки забезпечена миготливим епітелієм, який забезпечує транспорт слизового секрету. При будь-якій формі патологічного процесу дана функція порушується, що проявляється набряком носоглотки або сухістю. Відновлення слизової оболонки займає досить тривалий кількість часу і має здійснюватися під безпосереднім контролем і за призначенням лікаря отоларинголога.
Вам знадобиться
  • - судинозвужувальні краплі;
  • - розчин морської солі;
  • - ланолін;
  • - риб'ячий жир;
  • - оливкова олія ;
  • - евкаліптова олія;
  • - спреї на основі олії;
  • - інгалятор.
Інструкція
1
Транспортна функція миготливого епітелію може порушуватися під впливом численних причин. Якщо вас турбує набряк або сухість слизової оболонки носоглотки , обов'язково зверніться до лікаря. Вам проведуть комплексну діагностику для виявлення причини, що викликала патологічний процес.
2
До набряку слизової оболонки носоглотки призводять інфекційні та вірусні захворювання, механічна непрохідність, викликана різними причинами, наприклад викривленням носової перегородки. Також набряк можуть викликати збільшені аденоїди, травми, спайки, поліпи, гормональний дисбаланс.
3
Залежно від результатів діагностичного обстеження вам призначать комплексне лікування. Досить усунути причину набряку, щоб повністю відновити слизову оболонку носоглотки . При інфекційних або вірусних захворюваннях лікування спрямоване на усунення збудника, що викликав набряк. Для зняття набряку вам випишуть судинозвужувальні краплі, які можна застосовувати короткий проміжок часу, промивання за допомогою морської солі, інгаляції. Додатково лікар може призначити фізіолікування, апаратне промивання.
4
Причиною сухості слизової носоглотки може стати наявність атрофічного риніту, прийом атропіну і антигістамінних препаратів, імунна недостатність, яка спостерігається у хворих на СНІД.
5
Якщо сухість викликана прийомом лікарських препаратів, вам їх скасують або підберуть заміну, яка не викликатиме сухості і порушення слизової оболонки носоглотки .
6
В якості симптоматичної терапії вам призначать краплі та спреї з вмістом олії. Відновити слизову можна за допомогою інгаляцій масляними або лужно-олійними розчинами, які можна проводити в домашніх умовах з використанням інгаляторів або в медичному закладі на спеціальному обладнанні.
7
Замість крапель для відновлення слизової оболонки носоглотки використовуйте індиферентні масла: ланолін, риб'ячий жир, оливкова або евкаліптова олія.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LFXT895u5P0