Як кріпити материнську плату.

На покупці комп'ютера можна добре заощадити, якщо придбати всі комплектуючі і зібрати його самостійно. У цьому немає нічого особливо складного. Звичайно, потрібно приділити час, трохи вивчити архітектуру ПК. Але зате можна навчитися збирати комп'ютер самостійно. До того ж в майбутньому у вас не виникне проблем із заміною будь-якого компонента ПК. Починати збірку потрібно з кріплення материнської плати до стінки корпусу.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерний корпус;
  • - викрутка.
Інструкція
1
В світі комп'ютерної техніки все стандартизовано. Це не означає, що всі системні плати мають однаковий форм-фактор. Але є певні стандарти. Те ж саме стосується і комп'ютерних корпусів. У в кожному з них є стандарт кріплення для всіх форм-факторів материнських плат.
2
Спочатку вам необхідно зняти кришку з корпуса комп'ютера. Після цього його найкраще покласти на бік. У такому положенні вам буде найзручніше працювати. На задній частині корпусу є місце виведення інтерфейсів системної плати. Покладіть плату таким чином, щоб її інтерфейси виявилися виведені назовні системного блоку.
3
Тепер уважно вивчіть пристрій. Ви побачите, що по його боках є отвори для кріпильних гвинтів. На корпусі комп'ютера в тих же місцях є спеціальні «ніжки», які якраз стикуються з отворами на платі. За допомогою кріпильних гвинтів прикрутите системну плату до корпусу комп'ютера. Гвинти потрібно вкручувати щільно, щоб в кінцевому підсумку пристрій було добре фіксовано в системному блоці. Сама по собі материнська плата важить небагато, але потрібно враховувати, що до неї ще буде кріпитися і відеокарта, і процесор, і важкий радіатор.
4
Тепер необхідно підключити до системної плати дроти, які йдуть від корпусу комп'ютера. У правому нижньому куті системної плати знаходяться інтерфейси підключення кнопки живлення, перезавантаження, датчика роботи жорсткого диска. Поруч знаходяться дроти, які йдуть від передньої панелі корпусу комп'ютера. На кожному проводі є коннектор підключення, на якому є напис.
5
В інструкції до материнської плати є опис кожного інтерфейсу. Наприклад, якщо на схемі написано Power SW, то це означає, що серед проводів ви повинні знайти той, на коннекторе якого також написано Power SW, і підключити його до цього інтерфейсу. Якщо ви підключите неправильно, нічого не згорить, комп'ютер просто не запуститься.