Як позбутися від сором'язливості.

Кожна людина час від часу відчуває сором'язливість. Однак якщо сором'язливість є яскравою рисою вашого характеру, бажано з нею боротися. Інакше підвищена сором'язливість і боязкість можуть перешкодити здійсненню багатьох ваших планів.
Інструкція
1
Щоб побороти сором'язливість, в першу чергу визначте її причину. Можливо, вас не влаштовує власний зовнішній вигляд або ви соромитеся через якогось дефекту мови (наприклад, легкого заїкання)? А може, вся справа в тому, що ви вважаєте себе не дуже цікавим співрозмовником? Яка б не була причина, всі ці проблеми цілком вирішувані. Найпростіше змінити свій зовнішній вигляд (оновити гардероб, відвідати стиліста і т.п.). З дефектами мови вам допоможе впоратися фахівець. А щоб знайти цікаві теми для бесіди, просто частіше цікавтеся тим, що відбувається навколо, і більше читайте.
2
Якщо ви не можете виявити певну причину вашої сором'язливості, швидше за все, ваша сором'язливість ґрунтується на тому, що ви звикли вважати себе боязким. Спробуйте подолати сором'язливість, «примірявши» на себе образ впевненого в собі людину. Для початку потренуйтеся поводитися більш розкуто в домашніх умовах, коли вас ніхто не бачить. Ходіть прямо і важливо, говорите голосно і твердо. Поступово ви відчуєте, що можете вести себе також і серед інших людей.
3
Для подолання сором'язливості можете взяти собі в приклад когось із знайомих, якого ви вважаєте розкутим. Зверніть увагу, як цей знайомий веде в себе в різних ситуаціях. Коли ви самі опинитеся в аналогічній ситуації, спробуйте наслідувати його поведінки.
4
Перемогти сором'язливість можна і за допомогою майже протилежних дій. Знайдіть серед своїх знайомих людини, яку ви вважаєте набагато більш боязким і сором'язливим, ніж ви. А потім візьміть над ним «шефство», тобто постарайтеся позбутися від сором'язливості . Допомагаючи йому, ви будете допомагати собі.
5
Щоб остаточно впоратися зі сором'язливістю, кожен раз, коли ви будете почувати боязкість, уявіть найгірший варіант розвитку подій. Ви можете отримати відмову? На вас не звернуть уваги? Вам нагрублять? Зрештою, все це не так вже й страшно, з цим стикається кожна людина. Великої шкоди відмову або навіть словесна грубість нікому не заподіяли, значить, і вам вдасться це пережити і жити далі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=J59LP-m_oGI
Якщо ви не плутаєте свою сором'язливість з делікатністю, вихованістю і почуттям такту, то вона, напевно, вам сильно заважає жити. Людина не може постійно сидіти в своїй шкаралупі, їй необхідно спілкуватися, отримувати інформацію, обмінюватися нею з іншими людьми. Іноді сором'язливість просто не дозволяє вам добитися того, що вам належить по праву, оскільки ви не в силах навіть заявити про свої домагання. Необхідно позбавиться від сорому і зрозуміти, що ви такий же член суспільства, як і ваші жваві на мову колеги та друзі.
Інструкція
1
Позбуватися комплексу сором'язливості можна за допомогою психолога, а можна і самостійно влаштувати собі тренінг. Почніть з того, що найлегше - спілкування з людьми на вулиці. Повертаючись додому з роботи, дайте собі завдання, запитати «Котра година?» Як мінімум у 10 незнайомих людей, які попалися вам назустріч. Уже через два-три дні це стане робити дуже легко.
2
Через тиждень такого тренування ускладніть завдання, змініть питання на такий, який може поставити в глухий кут і передбачає спілкування. Наприклад: «Де тут продаються зелені свистки?». Хтось пройде мимо, а хтось заговорить і посміється разом з вами, і ви зрозумієте, що ніхто не збирається вас образити, і немає нічого страшного в навіть в такому жартівливому спілкуванні.
3
Запишіться на мовні курси. Це прекрасне тренування, коли вам доведеться до вашої сором'язливості боротися ще і з тим, що ви будете вимовляти іноземні фрази, знаючи заздалегідь, що зробите неминучу помилку. Спілкування з педагогом теж здатне зцілити вас від зайвої сором'язливості і сором'язливості.
4
Спробуйте прорепетирувати свої відповіді на якісь стандартні запитання і теми. Продумайте, про що можна висловитися в суспільстві колег або незнайомій компанії, які питання і відповіді можна задати і видати, відпрацюйте мовні шаблони, які будете вимовляти автоматично, без запинки. Через деякий час вони вже вам не будуть потрібні - ви самі вільно почнете імпровізувати в розмові, підтримувати діалоги і сміливо йти на контакт.