Як почистити шкіряну сумку.

Елегантна шкіряна сумка - гідне доповнення до будь-якого вбрання. Служити вона може дуже довго. Але для того, щоб сумочка з натуральної шкіри виглядала як новенька, за нею необхідний догляд. Періодично шкіру потрібно чистити. Способи залежать не тільки від фактури матеріалу, але нерідко й від кольору.
Вам знадобиться
  • -нашатирний спирт;
  • - мило;
  • - ганчір'я;
  • - захисний крем для шкіри;
  • - крем для тіла;
  • - касторове масло;
  • - вазелін;
  • - гліцерн;
  • - коров'яче молоко.
Інструкція
1
Шкіряну сумочку необхідно регулярно очищати від пилу, навіть якщо вона зовсім нова, і на ній немає поки ніяких плям. Це необхідно робити після кожної подорожі по місту. Намочіть м'яку ганчірочку і як слід її відіжміть. Протріть сумку . Змастіть її спеціальним захисним кремом для обробки шкіряних виробів. Можна застосовувати і звичайний косметичний живильний крем.
2
Якщо темна сумка з гладкої шкіри сильно забруднилася, її необхідно вимити. Зробіть концентрований мильний розчин. Мило краще застосовувати високоякісне господарське, а натерти його можна на крупній тертці. Додайте в розчин кілька крапель нашатирного спирту.
3
Намочіть в мильному розчині м'яку ганчірочку. Обробіть всю поверхню сумки. Інший шматочок дрантя змочіть касторовою олією і протріть всі виріб. Кетамін можна замінити гліцерином або навіть вазеліном.
4
Шкіра для виготовлення всіляких виробів використовується дуже давно, тому серед способів йдучи за нею є чимало старовинних. Наприклад, можна очистити пляму за допомогою самої звичайної цибулини. Розріжте її навпіл. Приклавши зріз до плями, круговими рухами протирайте сумку , починаючи від країв забруднення. У цього способу є один недолік - залишається запах, який може бути приємний не всім.
5
З білою шкіряною сумкою турбот дещо більше, ніж з темною. Брудниться вона швидше, і на ній помітні будь-які сліди. Протирати від пилу вологою ганчірочкою, звичайно, можна. Але краще ганчір'я змочити не в воді, а в некип'яченому коров'ячому молоці. Відіжміть ганчірочку і обробіть сумку . Молоко не лише очистить виріб від бруду, але і освіжить колір.
6
Для очищення світлих шкіряних виробів можна застосувати й інший спосіб. Візьміть яйце і відокремте білок. Збийте його віночком або вилкою і змішайте з невеликою кількістю сирого коров'ячого молока. Змочіть в отриманому речовині ганчір'я або тампон і очистіть пляма.
7
Жирні плями на шкіряних виробах з'являються досить часто. Щоб без особливих турбот вивести таку пляму, змастіть його гумовим клеєм і залиште в такому вигляді на ніч. Вранці акуратно зніміть клей (він відокремлюється без всяких додаткових пристосувань, його можна просто підчепити нігтем). Ділянка, де було пляма, змастіть захисним кремом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dsUzBg9XVLI
Зверніть увагу
У магазинах зараз чимало спеціальних засобів по догляду за шкірою. Але в кожному конкретному випадку треба враховувати вигляд шкіри. Спеціальні шампуні, призначені для обробки шкіряних меблів, прекрасно очистять і сумку. Традиційні методи хороші тим, тчо підходять для будь-якого виду шкіри.
Корисна порада
Замшеві сумки необхідно регулярно чистити звичайним шкільним гумкою. Це дозволить не тільки прибрати плями, але і зберегти фактуру матеріалу. Замшеві сумки теж можна мити в мильному розчині з нашатирним спиртом. Сумку з лакової шкіри очищайте просто сухий або злегка вологою ганчірочкою. Пам'ятайте, що таку сумку не варто носити при занадто високих або дуже низьких температурах. «Крокодилячу» шкіру протирайте сухою вовняною ганчіркою. Вологе чищення допустима тільки у виняткових випадках.