Як перерахувати літри бензину в тонни.

У сучасній економіці для обліку паливно-мастильних матеріалів найчастіше використовується фактична маса товару. Оскільки ПММ, як правило, постачають у спеціальних цистернах з фіксованим обсягом, виникає необхідність перекладу надійшли літрів в одиниці маси.
Вам знадобиться
  • спеціальні таблиці з середніми показниками щільності для всіх марок пально-мастильних матеріалів
Інструкція
1
Щоб справити вірний перерахунок літрів бензину у масові одиниці тонни, визначте щільність надійшла партії палива. Для цього використовуйте спеціальні таблиці з середніми показниками щільності для всіх марок пально-мастильних матеріалів.
2
Якщо ви виробляєте облік бензину марки А-76 або з маркою АІ-80, то їх середня щільність дорівнює 0,715 грам на сантиметр кубічний.
3
У випадку, якщо до вас надійшов бензин з маркою АІ-92, то його щільність прирівнюється до значення 0,735 грам на сантиметр кубічний.
4
Якщо ж у вашій партії палива перебувають бензин з маркою АІ-95 або з маркою АІ-98, то значення щільності можна приймати як 0,750 і 0,765 грам на сантиметр кубічний, відповідно.
5
Іноді дозволяється застосовувати спрощену систему розрахунку щільності, якщо ви справите її узгодження з органами Ростехнагляду, або з податковою інспекцією. Згідно з цією системою, щільність скрапленого газу приймається як 0,6 тонн на метр кубічний, щільність у дизельного палива прирівнюється до 0,84 тонн на метр кубічний, а показник щільності для бензину будь-якої марки - порядку 0,75 тонни на метр кубічний. Причому щільність з одиницею виміру в тоннах на метр кубічний абсолютно ідентична значенням щільності, де одиницею виміру служить грам на сантиметр кубічний.
6
Якщо ви хочете більш точних вимірювань бензину , використовуйте для розрахунків щільність палива з надійшли накладних. В цьому випадку в розрахунку щільності враховуватиметься температура повітря, відмінна від стандартних 20 градусів Цельсія.
7
Визначивши щільність бензину , помножте це значення на обсяг палива в літрах і переведіть отримані літри палива в масову одиницю «тонни». Для цього розділіть кількість літрів на коефіцієнт переведення 1000. У підсумку ви отримаєте вагове вимір бензину в тоннах.