Як обчислити потужність. Як розрахувати потужність.

Проблема розрахунку потужності нерідко встає не тільки в задачах з курсу фізики, а й у побуті. За визначенням потужність - це величина, що характеризує відношення роботи до проміжку часу, в який вона виконувалася. Обчислювати потужність треба за формулами залежно від того, яку саме потужність потрібно дізнатися.
Вам знадобиться
  • - формули розрахунку потужності.
Інструкція
1
Обчисліть середню механічну потужність за формулою N = A/t, де N - потужність (у ВАТ), A - робота (в Джоулях), t - проміжок часу (в секундах), за який була здійснена робота.
2
Підрахуйте потужність за формулою N = FV, в якій F - прикладена сила (в Ньютона), V - швидкість (у м/с), в тому випадку, якщо кут між переміщенням і силою дорівнює нулю. Це окремий випадок формули з п.1. Якщо кут не дорівнює нулю, то формула буде N = FVcos ?, де? - Кут між силою і переміщенням.
3
Розрахуйте потужність постійного електричного струму за трьома формулами в залежності від даних завдання: P = IU, P = I2R, P = U2/R, де I - сила струму (в Амперах), R - опір (в Омах), U - напруга (в Вольтах). Замість сили струму, напруги та опору підставляйте інші відомі формули. Не забувайте, що розрахунок сили струму можна провести за законом Ома і для ділянки кола, і для повної замкнутої ланцюга.
4
Знаходьте повну потужність замкнутої ланцюга по формулі P =? I, де? - ЕРС джерела струму (в Вольтах), I - величина електроструму в ланцюзі. Крім цього повну потужність ланцюга знайдіть за формулою P = Pпол + P0, де P0 - марно витрачається потужність ( потужність втрат), Pпол - потужність , що розвивається на зовнішній ділянці кола (звичайна корисна потужність ). Висловіть потужність втрат або корисну потужність з формули к.к.д. ? = Pпол/Pпол + P0.
5
При обертальному русі знайдіть потужність за формулою P =? Mn/30, де M - момент сили (в Н · м), n - частота обертання (число оборотів в хвилину).
6
Використовуйте формулу P = pS/N для загального розрахунку потужності світильників в приміщенні, де p - потужність питомої освітлення (середній показник - 20 Вт/м2), S - площа приміщення, N - кількість світильників. Дізнавайтеся коефіцієнт «р» для кожного типу приміщення і лампи, якщо необхідно враховувати точні значення. Таблиці ви можете знайти в інтернеті.
7
Потужність двигуна автомобіля знайдіть за формулою P = 27,782m/2t, де m - загальна маса автомобіля з водієм і паливом, t - час розгону автомобіля до 100 км/ч.