Як вибрати оверлок.

Оверлок - незамінна швейна машинка, з її допомогою можна легко підрізати і обробити краї. При цьому нитки охоплюють матеріал і утворюють своєрідний шов, що не дає тканини розпуститися. Сучасні машинки виконують не тільки свої основні функції по обрізанню і обробці швів, з їх допомогою можна зробити і багато іншого: виконати плоский шов, ланцюгові строчки і навіть декоративні шви. Вибір оверлоков на ринку дуже широкий. Давайте розберемося, яка швейна машинка вам потрібна. У виборі оверлока вам допоможе наша покрокова інструкція.
Інструкція
1
Визначтеся, для яких цілей вам потрібен оверлок. Від цього буде залежати і вибір моделі. Моделі Pfaff 4752, Family 244D, Brother 3034D підійдуть в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати оверлок для обметування зрізів середніх і товстих тканин. Це найпопулярніші машинки, які дозволяють робити 3-х ниткові і 4-х ниткові обметочний шви.Моделі Janome 714D, Janome 784D, Pfaff 4842 крім 3-х і 4-х ниткових швів можуть виконувати ще й 2-х ніточние.Моделі Pfaff Coverlock 4852, Pfaff Coverlock 4862 підійдуть, якщо вам необхідно виконувати распошивальні шви і шов ланцюгового стібка.
2
Дізнайтеся про наявність в оверлок конвертера. З його допомогою можна виконувати 6 швів 2-х ниткового переплетення.
3
З'ясуйте, чи є в оверлок петлітель ланцюгового стібка. Такий оверлок коштуватиме набагато дорожче. Але такі машини зможуть виконувати плоскі шви з 2-х і 3-х голкової паралельної рядком на лицьовій стороні. За допомогою такого петлителя зазвичай підшивають рукави футболок. Ще одним плюсом такого оверлока є те, що він може працювати і в якості Розпошивальні машини.
4
Перевірте, чи є в обраній вами моделі додаткові верхні нітеукладчікі. З їх допомогою можна виконати 2-х сторонні декоративні плоскі шви. Таке доповнення є в моделі Pfaff Coverlock 4874. Ця машинка може виконувати 7 декоративних швів, 10-ти нитковий, а також 3-х голковий плоский шов.
5
Зверніть увагу, чи оснащений оверлок диференціальним транспортером. З його допомогою вам буде легше впоратися з тканинами, які мають властивості розтягуватися, наприклад, трикотаж. Завдяки цьому оснащенню строчка буде виходити рівною, адже на звичайній машині вона часто буває хвилястою.
6
Перевірте, чи є в оверлок Нитковтягувач для заправки ниток в голки. Якщо є, це чудово! Таке оснащення дозволить заощадити ваш час і нерви.
7
Для оверлока ви також зможете придбати багато аксесуарів, що дозволить ще більше розширити його здібності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UuE0d1Fwm2M
Ще недавно навіть самої вмілої майстрині, щоб отримати повністю закінчений виріб, потрібно було йти в професійне швейне ательє. Тільки там робили якісну обробку швів. Але сьогодні ця проблема вирішена. Оверлок для багатьох став звичайною побутовою технікою, його функціональними можливостями може скористатися будь-яка швачка. Обробка швів оверлоком заощадить ваш час. Але як його вибрати, щоб потім не пошкодувати?
Інструкція
1
Перед тим як відправитися в магазин, складіть список вимог, яким повинен відповідати необхідний оверлок. Для цього вирішите, що ви збираєтеся робити з його допомогою і з якими завданнями він повинен справлятися.
2
Прийшовши в магазин, поясніть продавцю-консультанту, що ви хочете отримати від купленого швейного помічника. Вислухавши побажання і вимоги, консультант обов'язково запропонує обладнання відповідне запитам. Перевірте, чи оснащений оверлок конвертером, за допомогою якого можна виконати 6 швів двох ниткового переплетення.
3
Перевірте наявність додаткових верхніх нітеукладчіков, за допомогою яких можна виконувати двосторонні декоративні шви. Деякі моделі завдяки такому доповненню можуть виконувати десятініточний і трьох-голковий плоский шов, а також сім декоративних швів.
4
Переконайтеся в наявності Нитковтягувач, завдяки яким можете заощадити час і нерви, і диференціального транспортера, який полегшить роботу з розтягується тканини (наприклад, трикотажем).
5
Перевірте наявність в оверлок петлителя ланцюгового стібка, за допомогою якого можна виконувати плоскі шви з дво- і трьох-голкової строчкою по лицьовій стороні. Такі шви застосовуються для підшивки рукавів футболок. Оверлоки з таким петельником можуть працювати як Розпошивальні машина.
6
При покупці оверлока через спеціалізований інтернет-магазин уважно вивчіть інструкцію. На багатьох сайтах користувачам пропонується порівняти оверлоки за їх основними характеристиками. Після чого виберіть найоптимальніший варіант з урахуванням ціни і функціональних можливостей оверлока.
7
З точки зору надійності вибирайте швейне обладнання тільки перевірених фірм, таких як Brother, Janome і Pfaff. Оверлоки цих відомих брендів вдало зарекомендували себе і придатні для використання в побуті і на виробництві.