Як влитися в новий колектив.

Нова робота - це нові знайомства, нові можливості. Але крім радісного очікування завжди присутній деяке хвилювання: як складуться ваші відносини з новим колективом ?
Інструкція
1
Ні в якому разі не запізнюйтесь, особливо в перші дні. Ви зарекомендуєте себе безвідповідальним і непунктуальних людиною. Це помітять все, включаючи начальство, і зроблять певні висновки. Приходьте хвилин на 10-15 раніше і йдіть не відразу після закінчення робочого дня, затримуйтеся ненадовго. Покажіть свою зацікавленість в роботі.
2
Намагайтеся на перших порах менше говорити і більше слухати. Визначте, який стиль спілкування прийнятий в колективі. Утримуйтеся від панібратства, звертайтеся спочатку до всіх на «ви».
3
Приймайте всі правила компанії, в тому числі, як одягатися на роботу. Краще ще на співбесіді дізнатися, який стиль одягу вітається. Зустрічають по одягу, тому намагайтеся бути одягненим в стилі компанії, хоча б у перші дні.
4
Будьте природні і доброзичливі з усіма, не будуйте з себе того, ким ви не є. Постарайтеся показати себе неконфліктним людиною. Покажіть, що готові йти на контакт. Задавайте питання по справі, але не перестарайтеся.
5
Постарайтеся запам'ятати всіх співробітників по іменах. Цим ви розташуйте людей до себе. Роздобудьте у секретаря список днів народження всіх співробітників. Даруйте в ці дні невеликі дрібнички, тут головне - увага. Колега буде дуже радий тому, що ви знаєте про його святі.
6
Ви швидко увіллєтеся в новий колектив, якщо будете приймати пропозиції пообідати разом з колегами, сходити в кафе після роботи або взяти участь в корпоративній вечірці. Корпоративи та неформальна обстановка дуже зближують, не потрібно відмовлятися від цього ні в якому разі.
7
Чи не опускайтеся до пліток. Якщо вас намагаються втягнути в якийсь конфлікт двох сторін, дайте зрозуміти, що ще не вникли в суть справи. Поводьтеся нейтрально. Не слід приймати нічию позицію, інакше наживете собі купу недоброзичливців.
8
Позначте собі тимчасові рамки для входження в новий колектив. Зазвичай три місяці - оптимальний термін для прийняття рішення йти або залишатися. Якщо за цей час вам не вдалося розтопити лід в серцях нових колег, то краще не витрачати далі свою енергію. Навряд чи ви зможете реалізувати свій потенціал в компанії, де відчуваєте себе на межі нервового зриву.
Зверніть увагу
Як влитися в новий колектив? Знаєте, як сподобатися нового колективу з першого погляду? Принаймні, здогадуєтеся - необхідний правильний зовнішній вигляд.
Корисна порада
Як часом непросто буває влитися в новий колектив. І якщо ви припали не під масть згуртованої «групі товаришів», готуйтеся до оборони: не виключено, що вам будуть будувати підступи. Так уже влаштовані люди - не люблять тих, хто відрізняється від більшості (зовнішність, манера поведінки, стиль одягу). Комусь щастить, і через пару місяців, благополучно переживши період адаптації, він вливається в новий колектив, хтось воліє звільнення.
Перші дні в незнайомому колективі на новій роботі найчастіше супроводжуються стресом. Успішність адаптації залежить від багатьох факторів. Щоб відчувати себе впевненіше і спокійніше на новому місці, прислухайтеся до порад психологів.
Інструкція
1
Дотримуйтесь прийнятий дрес-код. З перших днів одягайтеся так, як прийнято в вашому новому колективі. У деяких офісах все одягаються вільно, в інших - потрібно дотримуватися ділової стиль, в третіх - існує стандартна форма. Із зачіскою в перші дні також краще не експериментувати - зробіть строгу ділову укладку. А оригінальну біжутерію взагалі краще залишити до найближчого корпоративу.
2
Ведіть себе природно. У новому колективі у людини може з'явитися спокуса показати себе кращим, розумнішим, комунікабельні, ніж це є насправді. Однак пам'ятайте, що носити маску в такому випадку доведеться постійно.
3
Більше слухайте, менше говоріть. В колективах зазвичай існують свої групи і коаліції, щоб в них розібратися потрібен час. З перших днів на новій роботі не слід відкрито вставати на чийсь бік в протистояннях, а також бути відвертими, пліткувати, фліртувати і скаржитися, особливо - на колишній колектив.
4
Знайдіть людину, яка допоможе вам вникнути в тонкощі відносин між колегами, познайомить з традиціями колективу, зорієнтує в деяких робочих питаннях. В пошуках дружнього плеча слід бути обережними - першими свою допомогу зазвичай пропонують найцікавіші і люблячі попліткувати люди, для яких ви спочатку є «ласим шматочком». Поспостерігайте за колегами і виділіть людини, до якого найчастіше звертаються за допомогою, саме він вам і потрібен.
5
Не намагайтеся в перші ж дні пропонувати свої методи для поліпшення робочого процесу. Навіть якщо ваші ідеї абсолютно правильні, вас, швидше за все, вважатимуть вискочкою, лізуть в чужий монастир зі своїм статутом. Зачекайте і внесіть свої пропозиції пізніше, коли вас почнуть сприймати за свою людину.
6
Ставтеся до роботи максимально серйозно. На початку своєї трудової діяльності ви будете перебувати під пильною увагою колег, тому вам необхідно показати себе як професіонала. Але при цьому не можна демонструвати відразу всі свої таланти, інакше ви можете нажити заздрісників і ворогів, які почнуть підозрювати вас в бажанні «підсидіти» когось із старих працівників.
7
Підтримуйте традиції, прийняті на новому місці роботи. Не уникайте святкових заходів та корпоративів, спілкуйтеся з колегами під час обідньої перерви. Якщо у вашому новому колективі прийнято «проставлятися» - з'ясуйте тонкощі цього звичаю і влаштуйте собі і колегам свято.
8
Не чекайте, що вас полюблять і приймуть у перший же день. Щоб повністю стати своєю людиною, вам, швидше за все, буде потрібно кілька місяців. Думка людей формується досить довго і значно залежить від ваших вчинків. Будьте терплячі, доброзичливі і ви обов'язково успішно увіллєтеся в колектив.