Як самому зробити бордюр. Як зробити сомому бордюрний камінь під хвіртку.

Бетон - універсальний матеріал, перевірений часом. Оскільки з кожним роком до нього при виробництві пред'являються все більш суворі вимоги, він добре рекомендує себе в сфері будівництва та благоустрою територій. Бордюри з бетону, виготовлені і укладені за технологією, прослужать довгі роки, зберігаючи свій первісний вигляд .
Вам знадобиться
  • - бетонний бордюр
  • - цемент
  • - пісок
  • - вода
Інструкція
1
Заготовлюючи матеріали для укладки бетонного бордюру, зверніть увагу на якість бетону. Він повинен бути ударостійким, міцним і морозостійким. Бордюр, добре переносить зниження температур в зимовий період, містить у своєму складі воздухововлекающие добавки, що забезпечують утримання всередині матеріалу близько 5% повітря.
2
Якщо ви зважилися виготовляти бордюри самостійно, і вам необхідно надати їм будь-якої відтінок для втілення сміливих дизайнерських рішень, додайте до основної складової масі барвник. Щоб отримати бордюр бордового або червоного кольору, додайте червоний пігмент, що утворюється в результаті окислення заліза. Для отримання зеленуватого відтінку додайте окис хрому, а для чорного - марганцеву окис.
3
Підготуйте підставу, грунт. Для отримання траншеї великої протяжності використовуйте траншеекопатель. З його допомогою можна швидко виконати канаву потрібної довжини. Як правило, глибина ями не перевищує чотирьох сантиметрів. Для укладання бордюру з параметрами 20 х 20 досить просто вирівняти підставу. Викопувати його слід, тільки якщо в місці укладання присутній дернова земля.
4
Приготуйте суміш з фракційного піску, цементу і води. Додайте речовини, що надають морозостійкість і міцність. Залийте бетонний склад в підготовлену основу.
5
Натягніть нитку, прив'язавши її до кілочків, вбитих в землю, щоб конструкція зайняла правильне положення і не «танцювала». Або вмонтовуйте її, використовуючи бордюрную машину, яка, рухаючись вздовж траншеї, забезпечить рівне укладання.
6
За допомогою ручних інструментів зашліфуйте всі виступи, кути і нерівності, що утворилися в результаті укладання деяких частин бордюру. Щоб бордюр не лопаються і не тріскався в процесі експлуатації від природної усадки, зробіть у ньому компенсаційні шви. Розташовуйте їх по всій довжині укладання. Глибина таких швів не повинна перевищувати двох третин висоти бордюру.
7
Для більш надійного зміцнення можна створити бордюрное огорожу. Для цього перед закладкою бордюру необхідно укласти в бетонну основу армирующие троси. Укладаючи бордюр на асфальтне покриття, слід розігріти і розм'якшити його.