Як самому зробити наличники.

Красиві різьблені лиштви зроблять ваш заміський будинок не схожим на інші. Але лиштви не тільки прикрашають будова і надають йому закінченість. Вони ще тримають віконниці. Робити лиштви найкраще з дерева, хоча зараз нерідко застосовуються і синтетичні матеріали.
Вам знадобиться
 • - дошки товщиною 3-4 см;
 • - товста фанера;
 • - рейки товщиною 2 і 3 см;
 • - багет;
 • - сокира;
 • - поперечна ножівка;
 • - ножівка з дрібними косими зубами;
 • - рубанок;
 • - дриль і свердла по дереву;
 • - лобзик;
 • - кріплення;
 • - набір стамесок;
 • - ніж-різак.
Інструкція
1
Зробіть пристрій для запиливания шипів. Візьміть 4 леза ножівок з дрібними косими зубами. Одна пара повинна бути з більш дрібними зубами, нею ви будете пропилювати вушка. Закріпіть пару однакових лез між трьома рейками. Точно так же вступите і з другою парою. Відстань між дрібнішими лезами має бути дещо менше, ніж між елементами іншої пари. Решта інструментів можна купити в будь-якому господарському або будівельному магазині.
2
Замірте вікно. Основа лиштви - рама. Вона повинна бути такою, щоб можна було відкрити назовні вікна під прямим кутом. Тобто внутрішній периметр рами повинен дозволити стулкам це зробити. Інші параметри можуть бути самими різними. Лиштви можуть бути широкими і зовсім вузенькими, з різьбленням і без, з високим кокошником і різьбленими боковинами. Залежно від проекту вибирайте і дошку. Товщина її повинна становити 3-4 см.
3
Рама в принципі може бути будь-якої конструкції. Але зручніше зробити 2 бічні частини, висота яких дорівнює висоті рами з доданої до цієї міркою подвоєною ширині поперечки, і 2 поперечки. Врахуйте, що поперечина кріпиться між боковинами, тобто вона повинна точно відповідати ширині вікна, плюс запас на кріплення. Боковини краще зробити довшим, щоб можна було нижні краї зробити різьбленими. У багатьох селах довгі нижні частини боковин називали полотенчиком. Внутрішній периметр рами повинен бути трохи більше зовнішнього периметра вікна. Вам належить по внутрішньому периметру прибити ще кілька рейок, тому врахуйте їх товщину.
4
Обробіть елементи рами. Вони повинні вийти досить гладкими, хоча остаточну обробку ви виконаєте дещо пізніше. Скріпіть елементи шипами. Можна зафіксувати шипи клеєм. Клей в даному випадку краще використовувати синтетичний, начебто епоксидки, оскільки він практично не схильний погодних умов.
5
Кокошник можна зробити двома способами. Якщо у вас достатньо широка дошка, його можна просто вирізати під потрібним кутом. При виготовленні лиштв з вузьких дощок верхню планку краще наростити. Використовуйте таку ж дошку. Відсутні частини можна закріпити шипами, посадивши їх на клей.
6
З боку отвори рами до верхньої поперечки прибийте рейку товщиною 2 см. До нижньої поперечки прибийте рейку трохи ширше, приблизно 3 см. Вона служить для того, щоб не накопичувалася вода. Тому необхідно зробити невеликий скіс по напряму від вікна до зовнішньої частини. З того боку рами, що буде направлена до стіни, рейки виступають на відстань зашиття будинку. Планки необхідно прибити і до боковин.
7
Після того як основа буде готова, прикрасьте лиштви . Способів декорування існує чимало. Наприклад, можна вирізати елементи декору з товстої фанери або з дошки і посадити їх на клей. Випилювати найкраще лобзиком. Круглі отвори найзручніше робити дрилем зі свердлами різного розміру. У будь-якому випадку попередньо зробіть загальний малюнок лиштви та ескіз кожного елемента. У старих дерев'яних будівлях різьба на полотенчиком перегукується з елементами кокошника. Можна оформити боковини багетом.