Як виграти в хрестики-нулики. Як виграти в хрестики нулики з професіоналом.

Гру Хрестики- нулики знають всі: і діти, і дорослі. У неї можна грати на перервах, у вільний час, вдома з друзями. Поле для хрестиків буває різним. Саме елементарне це 3х3, бувають також 4х4, 5х5, та й взагалі будь-яке, таке, яке ви побажаєте. Переможець - той, хто набрав всі свої фігури в ряд: по вертикалі, горизонталі або ж діагоналі. Виграти в Хрестики- нулики дуже легко, важливо лише дотримуватися деяких правил постановки своєї фігури. Хочете бути професіоналом в хрестики-нулики? Тоді дотримуйтесь нашої покрокової інструкції.
Інструкція
1
Зробіть перший хід, постарайтеся зайняти центр. Якщо противник поставив нулик с боку, то хрестики обов'язково виграють.
2
Зробіть другий хід. Для цього підійде будь-яка вільна клітинка крім однієї, вона знаходиться на протилежній стороні від тієї, яку зайняли нулики своїм першим ходом.
3
Розглянемо ситуацію, коли нулики зайняли бічну клітинку зліва. Тоді будуть можливі 3 варіанти розвитку гри. Робіть свій хід. Ви можете зайняти ближній кут, нижню бічну клітинку або дальній кут.
4
Ви можете ходити куди завгодно, у нуликів вже немає шансів на перемогу, бо подальші ходи суперника будуть лише відповіддю на ваш хід. Таким чином, у нуликів не буде можливості поставити свою фігуру на потрібне місце, адже тепер його завдання не дати виграти хрестиками.
5
Розглянемо тепер інший варіант, якщо нулики після вашого ходу зайняли кутову клітинку. В такому випадку у хрестиків теж є шанс виграти, але тут потрібно бути уважним і зробити правильний хід. Займіть кут, протилежний зайнятому куті суперника. Тепер важливо, щоб нулики не зайняли ще один з решти кутів, тоді перемога буде за хрестиками.
6
Якщо ви ходите першим ви можете зайняти не тільки центр. Займіть хрестиком будь-який з кутів. Якщо при цьому нулики зайняли центр, то можна зробити нічию.
7
Розглянемо й інші варіанти, якщо нулики не стануть ставити свою фігуру в центр. Адже тепер ваш хід залежатиме від того, куди поставлять свою фігуру нулики.
8
Якщо нулики зайняли клітинку ближнього кута. Починайте вибудовувати лінію біля дальньої стінки від нулика, тоді перемога вам забезпечена. Перевірити свої здібності в цій грі ви можете в інтернеті на будь-якому ігровий сайті.
«Хрестики- нулики » - улюблена гра і дітей і дорослих, по-перше, вона не забирає багато часу, по-друге, розвиває логічне мислення, а по-третє, не вимагає спеціального інвентарю - досить листочка паперу і ручки. Правила прості: два гравці по черзі заповнюють клітинки ігрового поля один - хрестиками, інший - нуликами; поле при цьому може бути обмеженим, наприклад 3х3, 4х4, 5х5 і т.д. або необмеженим. Виграє той гравець, хто першим заповнить своїми фігурами горизонтальний, вертикальний або діагональний ряд свого поля, на необмеженій поле виграє той, хто вибудує безперервну лінію з 5 фігур.
Інструкція
1
Така гра називається «5 в ряд», вона складніше, ніж звичайні «Хрестики- нулики ». З тактичної точки зору граючий хрестиками повинен активно наступати, так як саме він робить перший хід, а граючий нуликами - блокувати атаки і намагатися перехопити ініціативу. Грати в неї можна як на необмеженій поле, так і на дошці 15х15, такий різновид називається Гомокі.
2
Основний переможної тактикою при грі «5 в ряд» є побудова «вилок», тобто таких перетинань, які не дають можливості противнику будувати п'ятірки, в цьому випадку велика ймовірність перемоги початківця гравця. Однак побудова ряду більше 5 не є перемогою. В теж час існує одне обмеження в правилах: перший гравець ставить свою фігуру в центр поля, а далі обоє гравця можуть ставити свої символи довільно, при цьому другий гравець може змінити колір.
3
Існує також різновид Гомокі з великими обмеженнями. Називається вона рендзю. У ній для компенсації переваги гравцеві, котрий робить перший хід, заборонено будувати «вилки» 3х3 і 4х4, а також будувати більше двох вилок і створювати довгі ланцюжки з фігур. В цьому випадку шанси суперників вирівнюються, так як другий гравець може «грати на фол» .Послабленіем в правилах рендзю є те, що будь-який з гравців може відмовитися робити черговий хід, якщо вважає це невигідним. Якщо обидва гравці спасували поспіль, гра завершується і оголошується нічья.Ігра в рендзю може тривати або до перемоги одного з гравців, або до нічиєї, або до моменту, коли вся дошка буде зайнята камінням, що малоймовірно, на практиці такі випадки вкрай рідкісні.