Як зшити Петрушку.

Костюмовані наряди актуальні не тільки в період новорічних свят, а й для проведення таких заходів, як день народження, ранок в дитячому саду і навіть лінійка в школі, наприклад, для першокласників. А тому час від часу виникає проблема пошуків потрібних костюмів.
Вам знадобиться
  • - тканина яскравих контрастних кольорів (атлас, креп-сатин);
  • - декоративна тасьма;
  • - ножиці;
  • - нитки.
Інструкція
1
Досить поширеним є костюм Петрушки, який на святкових заходах символізує веселуна-витівника. Не завжди костюмований наряд вдається купити або взяти напрокат, тому його цілком можливо зшити, навіть якщо є невеликий досвід роботи на швейній машині. Костюм Петрушки припускає різні варіації, як основних елементів (комбінезона або штанів і сорочки-косоворотки), так і аксесуарів до нього. Наприклад, головний убір може виглядати як довгий загострений ковпак або як шапочка у гномиків. Одним з варіантів може стати «роздвоєний» ковпак, кінці якого прикрашені бубонцями.
2
Зручність шиття полягає в тому, що немає необхідно точного дотримання мірок, так як костюм може припускати досить вільне облягання. До речі, якщо костюм шиється на новий рік, то варто пам'ятати, що його прикраса блискучою мішурою вже відходить у небуття, як застарілий варіант. Зате тепер для виготовлення костюмованих нарядів пропонується величезний асортимент нарядних яскравих тканин, а також необхідної фурнітури - атласних стрічок, оздоблювальної тасьми, незвичайних гудзиків і т.д., які виглядають дуже ефектно.
3
Підберіть яскравий матеріал контрастних кольорів, наприклад, жовтий - червоний, жовтий - синій, червоний - синій і т.д. Добре підійдуть такі тканини, як атлас, креп-сатин, кристал, оскільки володіють красивим блиском, переливаються на світлі. Якщо ні готової викрійки, то візьміть сорочку потрібного розміру і обведіть її складові частини (спинку, полички і рукава) на папір.
4
Зробіть ті ж самі маніпуляції зі штанами. Підкоригує отримані викрійки, додавши по 2-5 см по краях. Змітайте викроєні деталі, відступивши від країв не менше 1,5 см. Врахуйте, що ці тканини ковзають і по краях сильно «сипляться».
5
Прострочіть шви на машині простий рядком, шви обмітайте оверлоком або зигзагом. Краю горловини обробіть косою Бейко в тон костюму. Підробити на 1-1,5 см краю штанин, нижню частину сорочки, рукава, область талії. Вставте гумку в пояс, штанини і рукава.
6
По краю рукавів і горловини пришийте, заздалегідь виготовлені, широкі пишні рюші. Нижній край сорочки обшийте яскравою широкої декоративної тасьмою, наприклад, золотий.
7
Для виготовлення пояса-кушака візьміть шматок тканини 120х20 см, складіть по довжині навпіл і прошийте з вивороту. Вийде подвійний пояс, краї якого також обшийте тасьмою.
8
Для шиття головного убору візьміть за основу шапку підходящого розміру і, зробивши коригування на об'єм голови, виготовте попередню викрійку. Потім на ній зробіть два «ріжка», витягнутих вгору. Змітайте отримані деталі, після чого край головного убору обшийте тасьмою. «Ріжки» прикрасьте бубонцями.
Корисна порада
У продажу можуть бути готові широкі рюші з легких тканин, відтінок яких можна підібрати відповідно до колірної гами костюма.