Як оцінити здобувача.

Співбесіда схоже на звичайну операцію купівлі-продажу. Здобувач хоче продати свій досвід і навички якомога дорожче. А роботодавець повинен вибрати ту людину, яка буде якісно працювати. І та, і інша сторона йдуть на маленькі хитрощі і хитрощі, щоб отримати бажане.
Інструкція
1
Ретельно відбирайте резюме перед співбесідою. Не варто витрачати час на людей, які не відповідають усім вашим вимогам. Враховуйте наступні дані про претендента: вік, наявність дітей, освіта, досвід роботи, готовність до відряджень (якщо вакансія увазі їх), знання ПК та інше. Відразу відсівайте тих, хто вам не підходить навіть по одному пункту.
2
Запросіть підходящих претендентів на співбесіду. Зверніть увагу на пунктуальність кандидатів. Якщо людина затримується, є ймовірність, що він буде постійно запізнюватися на роботу. Звичайно, такі співробітники не потрібні.
3
Подивіться, як виглядає здобувач. Не варто брати на роботу людей, які виглядають вульгарно або неохайно. Це дуже важливо для всього колективу. Через неприємний колеги можуть звільнитися цінні співробітники.
4
Подивіться, наскільки людина підходить за зовнішніми параметрами. Не варто брати на роботу людей, чиї дані можуть перешкодити виконанню обов'язків. Наприклад, оператор ПК не може бути з довгими нігтями. Це буде погіршувати його показники.
5
Вивчіть основи невербального спілкування і застосовуйте їх на співбесідах. Якщо претендент при відповідях на питання постійно стосується голови, то це вірна ознака того, що він бреше. Інформації, яку він розповідає про себе, не варто вірити.
6
Перевірте професійні навички, якщо є така можливість. У резюме можна вказати багато інформації, але не факт, що вона буде відповідати реальним навичкам кандидата. Варто довіряти тільки тому, що ви самі побачите в реальності.
7
Створіть ситуацію, яка буде схожа на робочу, щоб протестувати навички кандидата. Звичайно, здобувач не повинен знати про майбутню перевірку. Наприклад, якщо ви приймаєте на роботу бухгалтера, нехай під час співбесіди зайде будь-який співробітник і задасть вам питання з бухгалтерського обліку. Ну а ви, у свою чергу переадресуйте задачу здобувачеві.
8
Не ставте провокаційних питань. Не варто питати людину про її негативних сторонах характеру, наприклад. Навряд чи ви отримаєте правдиву відповідь. Не ставте питань про те, чому він вибрав саме вашу компанію. Це ж очевидно. Людина шукає роботу, і ваша вакансія просто підходить йому. Завжди спілкуйтеся по суті. Задавайте питання про його досвід, практиці. Тоді у вас буде більше можливостей оцінити здобувача .