Як навчити грудничка засипати самостійно.

Щовечора батьки карапуза стикаються з однією і тією ж проблемою: крихітку складно приспати. Що вони тільки не роблять: і колискові співають, і казки читають, і заколисують ... А груднічок все не спить.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - ванна;
  • - ліжечко;
  • - книжки.
Інструкція
1
До 3-6 місяцях виробіть в малюка чіткий режим дня. Пробудження, сповивання і укладання в ліжко - все повинно підкорятися цим розкладом. З часом у крихти розвинеться звичка засинати в один і той же час, завдяки чому легше буде привчити його засипати самостійно.
2
За півтори-дві години до сну перемикайте крихітку на спокійні ігри. Постарайтеся захистити малюка від усього того, що може розбурхати його перед сном. Краще якщо іграшки, з якими грає карапуз перед сном, будуть йому знайомі: нових вражень за цілий день і так предостатньо.
3
Своїми діями посприяє тому, щоб у дитини виробилося правильне ставлення до ліжечка: не годуйте в ній малюка і не грайте з ним там. Ліжечко повинна асоціюватися у грудничка зі сном.
4
Навіть якщо ви заколисує малюка, перекладайте його в ліжечко не сплячим, а засинає. Покладіть крихітку і відійдіть з його поля зору, нехай він засинає в ліжечку один. З часом самостійне засинання стане для малятка нормою.
5
Якщо після того як ви поклали крихітку в ліжечко, він починає плакати, постарайтеся його заспокоїти, не беручи на руки: погладьте його, заспівайте колискову, поцілуйте ... Якщо все ж малюк продовжує плакати, візьміть на руки. Але як тільки він заспокоїться, покладіть його назад.
6
У перші місяці життя немовлята краще сплять, якщо їх верхня частина голови впирається в згорнуту роликом пелюшку або накриту ковдрою спинку дитячого ліжечка. Якщо при цьому поряд з головою малюка покласти мамину (ношений) одяг, малюк буде відчувати присутність маминого запаху. Все це діє на крихту заспокійливо і нагадує йому відчуття в утробі матері. Створіть малюкові сприятливі для сну умови.
7
Розробіть «ритуал засипання» і намагайтеся дотримуватися його щодня. Для немовлят рекомендується наступна послідовність: тепла заспокійлива ванна - розслабляючий масаж - зміна підгузника - останнє перед сном годування - колискова або коротка казка. Повторюйте ці дії кожен день і вже через тиждень-два карапуз звикне до ритуалу: він сам себе буде налаштовувати на сон і швидше засипати.
Зверніть увагу
Намагайтеся перед сном уникати прямого погляду «очі в очі», емоційний контакт не сприяє засипанню.
Корисна порада
У немовлят є особлива потреба відчувати тепло матері - поруч з мамою вони почуваються захищеними і в повній безпеці. Тому якщо малюк категорично відмовляється засинати сам, не варто наполягати. Запасіться терпінням, малюк підросте і все зміниться.