Як ставити ножі на ледобур.

Під час риболовлі на невеликих водоймах часто зустрічається наступна ситуація: ножі бура потрапляють на піщинки, різні включення всередині льоду, а то і доходять до самого дна і стають зовсім тупими. Тут може бути лише один вихід - ставити на ледобур нові ножі .
Вам знадобиться
  • - ножі;
  • - викрутка;
  • - гайковий ключ;
  • - кріплення;
  • - шайби або інші пластинки.
Інструкція
1
Для того щоб замінити ножі бура, скористайтеся викруткою або ключем, в залежності від конструкції. Відкрутіть пощерблені ножі , потім вставте гвинти в нові, з того боку, де знаходяться поглиблення (поглиблення потрібні, щоб головки гвинтів не заважали бурінню).
2
Закрутіть головки гвинтів, поки вони не сховаються всередині ножа, поверхню гвинтів повинна бути урівень з лезом. Точно так же прикрутите другий ніж - обидва ножа однакові, тому різниці, зліва чи справа прикручувати, немає. Цей спосіб підходить як для російських, так і для шведських виробів.
3
Якщо ви купили ледобур «Рапала», замінити окремо ножі ви не зможете, оскільки гвинт шнека приварений до шнек суцільною лінією. Тому якщо ножі затупились, замінюйте відразу всю ріжучу головку. Для цього відкрутіть гвинт з баранчиком і гайку, поставте нову головку, зафіксуйте кріплення.
4
Щоб прискорити процес і спростити задачу (особливо якщо ви часто міняєте ножі прямо на льоду, в мороз), замініть гвинти під викрутку на звичайні болти під ключ. Тим самим ви уникнете небезпеки збивання шлиц гвинта в самих невідповідний момент, крім того, відкручувати болти ключем легше. Перед заміною переконайтеся, що болти не заважатимуть бурінню і не дістануть до льоду.
5
Перед закручуванням болтів нанесіть на різьблення мастило з графіту або обмотайте його сантехнічної стрічкою ФУМ. Це дозволить зберегти різьбу від іржі у вологу погоду, відкрутити ножі можна буде без проблем навіть через тривалий час.
6
При установці ножів на ледобур враховуйте також температуру і вологість повітря. Твердість льоду змінюється в залежності від погодних умов, тому для ефективного свердління міняйте також кут нахилу леза. Для цього під рукою у вас має бути кілька ножів, з різним кутом заточки.
7
Якщо ножів з різним кутом заточення леза у вас немає, спробуйте змінити нахил. Чим твердіше лід, тим більше робіть кут. Трохи відкрутивши ніж, вставте під нього якусь пластину - мідну смужку, лезо для гоління або шайбу. Потім затягніть кріплення, фіксуючи нож в новому положенні. Визначте оптимальне положення дослідним шляхом, підкладаючи вкладки різної товщини.