Як перестати дивитися телевізор.

Завдяки зростаючій доступності ЗМІ, все більша кількість людей стикаються з проблемою залежності від телевізора . Незгасний екран забирає багато часу, може сформувати упереджене ставлення до політичних і соціальних проблем, нав'язувати думку. Телевізор також може бути причиною пониження інтелектуального рівня. Тому дуже важливо вчасно помітити залежність від «блакитного екрану» і перестати дивитися телевізор годинами.
Інструкція
1
Відмова від перегляду телевізора допоможе заощадити на антені і електроенергії. Загляньте в щомісячні квитанції з оплати житлових послуг. Сума платежу за антену в різних районах міста Москви, наприклад, в середньому становить 150 рублів щомісяця. У рік - близько 1500 тисяч рублів. Також телевізор споживає чимало електроенергії. У 2012 році, в залежності від часу доби, вартість електроенергії коливається від 0,67 до 3,80 рублів за кВт на годину. Годину перегляду телевізора також коливається залежно від типу телевізора і виставленої на ньому яскравості від 60 до 350 Вт на годину. Іншими словами, якщо ви приділяєте перегляду телевізора (або він просто включений) в денний час, припустимо, по п'ять годин, і прилад у вас сучасний (з рідкокристалічним екраном), - ця сума становитиме близько 150-200 рублів на місяць. Тобто, дві з половиною тисячі на рік. Не варто забувати, що телевізорів в будинку зазвичай кілька, отже, витрати електроенергії сумуються.
2
Дивіться телевізійні програми в інтернеті. Не забувайте, що ви можете переглядати телепередачі, серіали і фільми більшості телеканалів у зручний для вас час через мережу. Таке рішення звільнить вас від необхідності поглинати величезну кількість реклами і підганяти свій час під перегляд улюбленого фільму. До того ж ви зможете знайти не тільки поточні, а й будь-які інші улюблені програми. Кінокомпанія Мосфільм, наприклад, пропонує своїм глядачам величезний вибір вітчизняних фільмів у своєму каталозі на сайті. А для тих, хто воліє, щоб вибір був зроблений без їх участі, для любителів несподіванок існує онлайн-кінотеатр з декількома сеансами в день в різний час. Помандрує в інтернеті, і ви здивуєтеся, скільки цікавих для себе пропозицій ви зустрінете.
3
Знайдіть гідне заняття, здатне відвернути вас від багатогодинного просиджування перед телевізором. Слухайте радіо - сучасні радіостанції пропонують широкий вибір не тільки музики, а й програм для будь-якого, навіть самого вимогливого слухача: новини, аналітичні, політичні програми, розважальні, гумористичні передачі, читання книг в ефірі і навіть театральні постановки. Читайте книги, а якщо не вистачає сил і часу, придбайте аудіокниги. Їх можна також завантажити в інтернеті. Якщо це буде великий роман, то ви можете слухати щодня по главі - цей процес буде прийнятний для вас, якщо ви любитель серіалів, а також якщо ви звикли поєднувати процес перегляду телевізора з домашніми справами. Слухайте, а уява домалює вам картинку. У багатьох випадках - куди більш гідну, ніж пропонує телебачення.
4
Не дозволяйте телебаченню заробляти на вас. Адже ви потрібні телевізору більше, ніж він вам. Рекламодавці платять колосальні суми для того, щоб змусити вас купувати речі або послуги, транслюючи їх незліченні гідності по кілька годин і раз на дню. А ви поглинаєте величезна кількість зайвою і непотрібною вам інформації з «блакитного екрану».
5
Відмовившись від телевізора , ви зможете зробити добру справу і подарувати його тому, хто дійсно цього потребує. Адже в багато точки нашої країни інтернет все ще не проник, і телевізор - один з головних джерел зв'язку із зовнішнім світом. Телевізор можна також вигідно продати через сайти продажу вживаних товарів.
Корисна порада
Існує метод повної відмови від перегляду телевізора по Віктору Пелевіну: на першому етапі дивіться телевізор з вимкненим звуком, на другому - з увімкненим звуком, але відключеним зображенням, на третьому - дивіться відключений від джерела живлення телевізор. Автор докладніше описав метод у своєму романі "Generation« П »".