Як визначити рівень фізичної підготовки.

Якщо ви вирішили, що у вашому житті не вистачає спорту, що непогано б попрацювати над поліпшенням фігури і зміцнити здоров'я, не поспішайте навантажувати себе виснажливими вправами, особливо, якщо ваша юність вже залишилася за порогом. Перед початком занять доцільно визначити, які навантаження для вас допустимі. Непогано проконсультуватися з лікарем і пройти медичне обстеження, в тому числі, зробити кардіограму. Фахівець зможе допомогти вам розрахувати рівень навантаження і підібрати вправи.
Інструкція
1
Рівень м'язової витривалості - це традиційне віджимання від підлоги. Чоловіки виконують тест повною мірою, в упорі лежачи, а жінки - з колін. Засікайте час і починайте віджиматися. Намагайтеся, щоб ваш живіт не торкався підлоги. Якщо ви не зможете «протриматися» навіть хвилину, значить, рівень вашої витривалості дуже низький. Дуже хороший результат - віджимання протягом трьох хвилин і більше. Майте на увазі, що цей тест слід виконувати тільки в тому випадку, якщо ви не працювали і не напружували м'язи.
2
Кардіо-респіраторна витривалість: впродовж 12 хвилин в максимальному темпі ходите по біговій доріжці або просто по вулиці, а потім постарайтеся обчислити, яку дистанцію вам вдалося пройти. Якщо ви не змогли подолати відстань 1,6 км, рівень витривалості не витримує жодної критики; більше 2,4 км - результат відмінний.
3
Ще один спосіб визначення витривалості полягає у вимірюванні пульсу після навантаження. Встаньте перед сходинкою або невисокою лавкою (сантиметрів 30 заввишки). Засічіть час - 4 хвилини, протягом яких вам слід в швидкому темпі підніматися на піднесення і опускатися. Робіть це в 4 руху: піднімаєтеся на лавку однією ногою, ставите іншу, опускаетесь на одну ногу, потім опускаєте іншу. Потім виміряйте пульс. Якщо він не буде перевищувати 90-94 ударів в хвилину, можете себе привітати: ви витривалі. Але врахуйте: якщо ви високого зросту, і лавка повинна бути вище.
4
Гнучкість зв'язок, сухожиль і м'язів визначається так. Спочатку трохи розімніть: побігайте, зробіть повороти, присідання і т.д. Потім рівно сядьте на підлогу і розсуньте ступні ніг на відстань 25 см. Зробіть позначку на рівні п'ят. Складіть разом кисті рук і починайте повільно нахилятися вперед, не згинаючи коліна. Крайню точку дотику пальців теж відзначте. Виміряйте відстань між двома позначками: якщо пальці просунулися далі п'ят на 5 см і менше, ваша гнучкість залишає бажати кращого, 20 і більше см - дуже хороший показник.
5
Встаньте прямо на підлогу, босоніж. Поставте ноги на ширину плечей, а руками упріться в боки. Потім закрийте очі і підніміть одну ногу вище, намагаючись утримувати рівновагу. Якщо вам це вдається протягом 20 секунд і більше, то ви володієте хорошою координацією, 5 секунд - координація слабка.
6
Коли ви визначите за різними параметрами свій рівень фізичної підготовки, запишіть результати. Потім, прозанимавшись протягом півтора місяців, знову повторіть всі ці тести. Періодично перевіряйте свої результати, щоб дізнатися, досягаєте ви прогресу і чи слід коригувати свою особисту програму тренувань.