Як очистити кавоварку від накипу. видалення накипу в кавоварці.

Якщо ви любите каву, то хороша машинка для його варіння у вашому будинку - прилад зовсім не зайвий. Але, на жаль, як і чайник, кавоварку час від часу доводиться чистити від накипу . Робити це слід регулярно, щоб вона прослужила вам вірою і правдою хоча б кілька років. Процедура очищення нескладна, але залежить вона від моделі апарата.
Вам знадобиться
  • - оцтова кислота;
  • - лимонна кислота;
  • - лимонний сік.
Інструкція
1
У професійних кавоварках зазвичай передбачена система самоочищення. Слід залити повний резервуар води, запустити відповідну програму, не насипаючи кави, щоб вода пройшла весь цикл вхолосту. Виконуйте цю процедуру перед тим, як будете готувати каву, і перед вимиканням апарата. У цьому випадку накип буде утворюватися повільніше.
2
Домашні моделі - фільтраційні, краплинні і гейзерні, й кавоварки зі знімним заварювальним блоком для очищення можна розбирати. Використовуйте будь м'яке миючий засіб, але тільки не абразивну, щоб не подряпати поверхню. Розберіть апарат, витягніть і промийте під проточною теплою водою його кришку, фільтри та інші деталі. Корпус кавоварки протріть вологою серветкою, не допускаючи попадання води всередину. Якщо ви будете виконувати ці дії часто, то накип в кавоварці утворюється нескоро.
3
Але якщо ви помітили, що твердих солей всередині кавоварки налипнуло більше і зняти їх простим миттям вже неможливо, пора використовувати речовини, призначені для боротьби з накипом. Вони продаються у вигляді таблеток, порошку або рідини. Після того як ви покладете кілька таблеток у відділення для меленої кави, залийте в кавоварку гарячу воду, заповнивши повністю резервуар. Засіб для чищення залиште на кілька хвилин. Час дії зазвичай вказується в інструкції на упаковці. Після цього запустіть кавоварку і заваріть пару чашок «кава» (без нього, звичайно). Заварювати воду таким чином вам доведеться ще кілька разів, через кілька хвилин, поки вода в резервуарі НЕ БУДЕ витрачена. Після процедури ще раз обполосніть всю систему чистою водою.
4
Якщо ваша кавоварка має функцію anticalc, знайдіть її в меню, виберіть, і хвилин через 15 усе буде готово. Після цього добре прополощіть ємність для води і пропустіть через систему чисту воду.
5
Можете скористатися одним з найвідоміших народних способів. В одному з них пропонується заливати в кавоварку розчин оцтової кислоти в пропорції 50:50, в іншому - лимонної або сік з пари видавлених лимонів. У кислому середовищі затверділі солі розчиняються. Запустіть один цикл з кислотою (якщо накип потужна, доведеться кілька разів повторити), а потім - з чистою водою, поки не змиєте залишки кислоти зі стінок бойлера.
6
Надалі враховуйте жорсткість вашої води. Якщо вона м'яка, часто чистити кавоварку вам не доведеться. Але якщо вода жорстка і накип утворюється швидко, буде краще, якщо ви встановите у водопроводі пом'якшувальний фільтр.
Чистити кавоварку просто необхідно, інакше смак кави з часом зіпсується, а сама машина може навіть перестати працювати. Дуже важливо виробляти планові і регулярні чистки, а не екстрені, коли машина вже зламалася, адже навіть найчистіша вода залишає накип. Це псує смак кави і може пошкодити елементи кавомашини.
Вам знадобиться
  • декальцінуючі кошти (від накипу)
  • Гаряча вода
Інструкція
1
Деякі пристрої, такі як кавоварки з фільтром і кавомашини, в яких заварювальний блок легко знімаються, потрібно мити під краном. Поставте знімну частину під струмінь води, можете скористатися миючими засобами. Уникайте абразивних речовин, здатних зруйнувати елементи кавоварки. Якщо з'явилася накип, використовуйте декальцінатори, вони продаються в таблетках і рідинах.
2
Залийте в ємність, на якій є накип, гарячу воду з декальцінатором, але не окріп. Потім заваріть «кава», не засипаючи сам напій. Ця процедура промиє і очистить кавоварку. Якщо вся накип не змив відразу, можна повторити ще пару раз, через невеликі проміжки часу, достатньо 5-10 хвилин.
3
Після цього ретельно промийте всі частини кавомашини під краном. Зберіть машину і заваріть «кава» ще раз, тепер уже з простою чистою водою. Після води заваріть 2-3 порції кави, але не пийте його, а вилийте. Пари порцій води і прогонів з кавою буде достатньо, щоб машина повністю очистилася від декальцінатора, що не змив проточною водою.
4
Існують кавомашини, в яких є функція самоочищення. Активуйте її, тоді перед тим, як готувати каву і після завершення процедури, машина буде для підтримки чистоти проганяти воду вхолосту.
5
Якщо в кавомашині немає самоочищення, то самостійно регулярно проганяйте її без кави, вхолосту, на одній воді. Для регулярного очищення цей спосіб відмінно підходить.
6
На багатьох кавомашинах, на яких можна робити капучино, частою причиною забруднення служить молоко. Воно потрапляє в різні отвори, залишається в трубочці, а потім там розлучаються бактерії і мікроби. Щоб очистити всю трубку всередині, залийте в контейнер для молока гарячу воду і виженете її кілька разів, поки з молочного блоку не піде чиста прозора вода. Щоб очистити парової носик, опустіть його у воду, потім увімкніть подачу пари на 20-30 сек.
7
Кавові масла залишають осад, який може здатися незначним, але, насправді, він забиває трубки і отвори, а також сильно псує смак кави. Міняйте фільтри і регулярно пропускайте через кавоварку просту воду - і смак кави залишиться на висоті.
Корисна порада
Перед тим, як почати чистити свою кавоварку, перевірте, що сказано на цей рахунок в інструкції. У пристрої можуть матися такі елементи, куди потрапляння води неприпустимо, інакше кавоварка може зламатися.