Як накреслити правильний еліпс.

Еліпс - геометрична фігура. За зовнішнім виглядом схожа на овал, але ним не є. Для його побудови на папері використовується декілька методик, добре знайомих тим, хто проходив курс інженерної графіки. Для побудови правильного еліпса необхідно заздалегідь знати його параметри - розмір його великої і малої осі.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - циркуль
Інструкція
1
З центру майбутнього еліпса проведіть дві допоміжні окружності. Діаметр однієї з них має дорівнювати великої осі фігури, діаметр іншого - малої осі. Для зручності подальших побудов розділіть окружності на чотири рівні частини. Це можна зробити, накресливши дві перпендикулярні прямі, що перетинаються в центрі майбутнього зображення. Почніть побудова кривої спочатку в одній з чвертей.
2
З центру окружностей проведіть кілька ліній, які б перетинали обидві окружності. Чим більша кількість ліній ви будете використовувати, чим точніше і правильніше вийде еліпс. За правилами інженерної графіки для різних розмірів осей існує рекомендоване, найбільш оптимальна кількість променів побудови.
3
Знайдіть додаткові точки еліпса. Для цього послідовно виконуйте наступний алгоритм дій стосовно кожного намальованому променю. З точки перетину променя з малою окружністю проведіть горизонтальний прямий промінь в бік великої окружності. З точки перетину вихідного променя з великою окружністю проведіть лінію в напрямку малої кола.
4
Точки перетину останніх намальованих променів і будуть додатковими точками. Не забудьте, що допоміжні окружності обмежують криву еліпса за його довжині і ширині. Тому, на цій кривій перебуватимуть дві точки, спільні з кожної з допоміжних кіл. Ці точки також використовуйте для побудов.
5
За отриманими точкам накресліть плавну криву лінію, яка буде лінією еліпса в обраній вами чверті креслення. Зверніть увагу, що в точках дотику кривої з допоміжними окружностями вона повинна бути строго горизонтальна або строго вертикальна.
6
Використовуючи даний алгоритм, виконайте побудову еліпса в трьох інших чвертях креслення. Для цього ви можете виконувати ті ж побудови, щоб відпрацювати набуті навички. А можете просто відобразити знайдені додаткові точки через осі допоміжних кіл.