Як намалювати лялькові очі.

Очі - найважливіша деталь лялькового личка, саме вони роблять іграшку красивою і «живий». Тим часом, нерідко у початківців майстрів виникають труднощі з промальовуванням очей. Щоб домогтися найкращого результату, скористайтеся наведеними рекомендаціями.
Вам знадобиться
  • - фарби;
  • - кисті.
Інструкція
1
Після того як на особу ляльки завдано основний тон, приступайте до роботи над очима. Спочатку намітьте місця їх розташування, потім зробіть начерк, лише злегка натискаючи на олівець, щоб у разі необхідності лінії можна було підкоригувати без шкоди ляльковому личку.
2
Очі іграшки зробіть подібними очам живої людини. У них повинні бути присутніми білок, райдужка і зіниця, а крім того, потрібно позначити верхню і нижню повіку. Зіниця малюйте круглої форми, а ось райдужка зверху повинна ховатися під верхню повіку, інакше буде здаватися, що очі розкриті в здивуванні або жаху. Нижня межа райдужки, як правило, стосується нижньої повіки. Втім, це залежить від напрямку погляду, яке ви захочете задати.
3
Розфарбуйте білок ока. Для більшої природності його колір краще робити не чисто білим, а з ледь помітним відтінком блакитного, жовтого або рожевого. Вздовж кордону з верхньою повікою намалюйте тінь у вигляді широкої смужки світло-сірого кольору. Цей колір отримаєте шляхом змішування фарби, якою ви зафарбовували білок, з краплею чорної фарби.
4
райдужки зробіть блакитний, синій, сіркою, зеленою або коричневою. Подумки розділіть її видимий ділянку на чотири частини, одну з яких зафарбуйте більш світлим тоном. Так ви симітіруете гру світла і тіні, яка додасть очам природності. Ближче до верхнього століття використовуйте основний колір більш темного відтінку. Їм же окресліть зовнішній кордон райдужної оболонки.
5
Зіниця зафарбуйте чорним кольором без всяких домішок. Поставте на нього маленьку білу точку, це помітно оживить очі, зробить їх сяючими. Розташуйте точку в місці найбільшого віддалення від висветленія частини райдужки.
6
Злегка зігнутими лініями позначте верхню повіку. Для тієї, яка безпосередньо межує з оком, візьміть фарбу чорного або темно-коричневого кольору, це підкреслить наявність вій. Для розташованої над нею використовуйте темний тілесний відтінок. Лінію нижньої повіки проведіть за допомогою розведеної чорної або коричневої фарби. За бажанням на верхньому і нижньому столітті можна домалювати вії у вигляді тонких штрихів.
Зверніть увагу
Якщо наносите малюнок на пофарбовану поверхню, найкраще використовувати ту ж фарбу, якою ви користувалися до цього. Приміром, на «масло» ляже тільки «масло». У всіх інших випадках універсальним варіантом буде акрил, благо він добре тримається практично на будь-яких матеріалах. Кисті використовуйте максимально тонкі: №1-3. Втім, останнє багато в чому визначається розмірами ляльки.