Як встановити водонагрівач самостійно.

Щоб вирішити проблему відсутності гарячої води, багато хто встановлює водонагрівачі. Бойлер просто незамінний в будинках, які не підключені до центрального гарячого водопостачання, і квартирах з сезонною подачею гарячої води. Одне з головних достоїнств водонагрівача - встановити його можна своїми руками.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - анкер;
 • - перфоратор;
 • - побідитові свердло;
 • - молоток;
 • - олівець.
Інструкція
1
Визначте місце установки водонагрівача. Класичне місце установки бойлера в залізобетонному багатоквартирному будинку - задня стінка туалету або вільна стіна у ванній кімнаті.
2
Виконайте розмітку місця монтажу. Для цього заміряйте міжцентрову відстань бойлерного кріплення, а також висоту і ширину водонагрівача. Потім, використовуючи для розмітки рулетку і будівельний рівень, відзначте олівцем або маркером точки кріплення бойлера.
3
Приступайте до свердління отворів. За допомогою перфоратора (ударний метод) просвердлите в стіні отвори необхідного діаметра. Потім вставте в просвердлені отвори анкерні дюбелі і затягніть їх рухому частину (затягуйте до межі).
4
Підчепите водонагрівач на анкерне кріплення. Обов'язково переконайтеся в надійності посадки кріпильних отворів на анкерні гаки: гак повинен щільно сидіти на вузькій частині кріпильного отвори.
5
З'єднайте водонагрівач з трубами холодного і гарячого водопостачання. Для цього знадобляться металопластикові труби з фітингами, крани і трійники, виконані з латуні.
6
За допомогою розвідного або ріжкового ключа демонтуйте трубки змішувача, а на їх місце накрутите трійники з кранами. Після монтажу кранів та трійників змініть гумові прокладки на мідних трубках і підключіть змішувач.
7
Встановіть зворотний клапан: він повинен розташовуватися на трубопроводі відразу ж після крана холодної води. Потім підключіть до клапана дренажну трубку і з'єднайте фітинги з висновками бойлера.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки під час свердління отворів перфоратором!
Корисна порада
Нерідко в цілях економії встановлюють тільки один кран (на холодну воду), але це може привести до серйозних наслідків. Такий бойлер не зможе бути повністю відтятий системи водопостачання, і в разі аварії необхідно буде повністю перекривати гарячу воду в квартирі.
Водонагреватель - це незамінна техніка в будинку. Він гарантує вам, що у вашому домі завжди буде гаряча вода, незалежно від центрального водопостачання. Виконати установку можна викликавши фахівця або самостійно.
Вам знадобиться
 • - перфоратор або дриль;
 • - ключі розвідний і газовий;
 • - олівець і рулетка;
 • - невелика кількість клоччя;
 • - трійник;
 • - гнучкі шланги потрібного розміру 2 штуки.
Інструкція
1
Для того щоб встановити водонагрівач, необхідно витягнути водонагрівач з упаковки, поставити вертикально врізками вгору для зручності предустановочной підготовки та замірів.
2
Зробити зовнішній огляд, ознайомитися з інструкціями з експлуатації та установки.
3
Підтягнути гвинти і вирівняти опори з метою виключення перекосів водонагрівача в процесі експлуатації.
4
За допомогою рівня або схилу, стоїть на підлозі водонагрівач, виставити вертикально.
5
Послабити гвинти кріплення опор, невеликими ударами молотка осадити в сторону верхньої кришки, щоб можна було вибрати люфти. Рівнем перевірити горизонтальність опор, якщо треба вирівняти, затягнути гвинти.
6
Вибрати місце для розміщення водонагрівача, з урахуванням вимог інструкції по експлуатації.
7
Уважно поставитись до питання підключення водонагрівача до мережі електричного струму: -харчування повинно бути від окремого джерела, без подовжувачів; -повинно бути забезпечене заземлення.
8
Зробити розмітку місця установки водонагрівача з урахуванням розмірів.
9
Зробити отвори в стіні для кріплення анкерів, залежно від матеріалу стіни, вибрати інструмент для свердління отворів.
10
Встановлювати водонагрівач треба на підготовлені місця кріплення.
11
Підключення холодної води: -після лічильника холодної води ставиться трійник; -з комплекту поставки водонагрівача встановити запобіжно-скидний клапан; -к нього під'єднати гнучкий шланг і другий його кінець до водонагрівача, до виходу синього кольору; -соєдіненія робити з підмоткою різьби клоччям або іншим матеріалом.
12
Підключення гарячої води: -після лічильника гарячої води встановити трійник; -подключіть гнучкий шланг потрібного розміру; -другий кінець шланга з'єднати з водонагрівачем; -при з'єднаннях зробити підмотку клоччя на різьбу.
13
Встановити з комплекту поставки спускний клапан для скидання зайвого тиску.
14
Після установки водонагрівача, необхідно включити подачу холодної води, при цьому кран гарячої води відкрити в змішувачі. Простежити, коли з крана потече вода, значить бак водонагрівача наповнений водою і прилад готовий до роботи.