Як повернути пружний живіт.

Підтягнутий і пружний животик - це завжди актуально. Однак після пологів, іноді внаслідок різкої зміни ваги, та й просто з віком м'язи на животі розтягуються, шкіра відвисає і стає в'ялою. Щоб цього не сталося, потрібно намагатися тримати себе в формі і приділяти своєму тілу всього лише 25-30 хвилин в день.
Вам знадобиться
 • Для рецепта №1:
 • - 4 ст.л. дитячого крему;
 • - 5 капсул вітаміну Е;
 • - 5 капсул вітаміну А;
 • - 6-8 крапель апельсинового масла;
 • - 1 ст.л. рослинного масла;
 • - 2 ч.л. зеленого чаю (рослинний екстракт без будь-яких добавок).
 • Для рецепта №2:
 • - 15 г сухих дріжджів (пивних);
 • - 4 ч.л. жирних вершків;
 • - 4 ч.л. рідкого меду.
Інструкція
1
Для досягнення найкращого результату боротьбу за гарний і пружний живіт потрібно вести комплексно: косметичні засоби, масаж, фізичні вправи, контрастний душ і ін.
2
Почніть з простих фізичних вправ. Перед заняттям трохи походіть (1-2 хвилини). Виконайте нахили. Випрямитеся, трохи потягніться за руками, піднявши їх догори. Ноги поставте на ширині плечей, руки тримаєте на поясі. На рахунок 1-2 нахиляєтеся вперед, паралельно підлозі. На 3-4 випрямляєтеся. Далі, за такою ж схемою, нахил вправо, вліво, назад. Зробіть по 1-2 нахилу в кожну сторону.
3
Вправа 1. Ляжте на тверду поверхню, на спину, руки і ноги випряміть. Плавно, не згинаючи в колінах, піднімайте ноги від підлоги, поки не утвориться прямий кут з тулубом. Тримайте ноги вертикально 10-15 секунд, потім опустіть. Повторіть 5-6 разів.
4
Вправа 2. Залишаючись лежати на підлозі, витягніть прямі ноги вперед і зафіксуйте їх. Руки приберіть за голову і, не згинаючи спину, піднімайте верхню половину тулуба, намагаючись лобом дістати до колін. Якщо вам складно тримати руки за головою, можете розташувати їх уздовж тіла і при підйомі тулуба витягати вперед. Зробіть 7-10 підйомів.
5
Вправа 3. Продовжуючи лежати на спині, ноги витягніть і випрямити, руки покладіть на підлогу і злегка розведіть в сторони. Повільно підніміть ноги, до утворення з тулубом прямого кута, потім плавно опустіть їх вліво. Знову підніміть і опустіть їх вправо. Знову підняв, опустіть вперед. Виконайте дану вправу 5-6 разів.
6
Вправа 4. У положенні лежачи зігніть ноги в колінах і поставте на підлогу ступні. Поклавши руки за голову, підніміть верхню половину тулуба і торкніться ліктем лівої руки правого коліна. Опустіться на підлогу. Знову підніміть верхню половину тулуба і торкніться ліктем правої руки лівого коліна. Повторіть вправу 6-8 разів.
7
Після фізичного навантаження прийміть контрастний душ, ретельно розтерши тіло жорсткою мочалкою.
8
Для додаткового живлення і зволоження шкіри на животі скористайтеся спеціальними кремами. Такий крем ви можете приготувати і самі. Візьміть 4 ст.л. звичайного дитячого крему. Видавіть в нього по 5 капсул вітаміну Е і А. Додайте 6-8 крапель апельсинового і 1 ст.л. рослинного масла, 2 ч.л. подрібненого в порошок зеленого чаю (какао). Ретельно все перемішайте. Наносите крем на область живота після душу, під час масажу і перед сном.
9
Повернути шкірі еластичність і пружність допоможе масаж. Встаньте рівно, добре намажте область живота кремом. Плавними круговими рухами водите по ньому долонею, поступово збільшуючи діаметр кожного наступного кола. Дійшовши до області сонячного сплетіння, почніть зменшувати діаметр кругових рухів. Повторіть даний цикл 3-4 рази.
10
Злегка нахиліться вперед і підставами долонь розімніть живіт, протягом 1-2 хвилин. Потім випрямтеся і виконайте декілька плавних погладжувань за годинниковою стрілкою.
11
Руку стисніть в кулак і кісточками пальців, прикладаючи не дуже велике зусилля, виконуйте вертикальні рухи по шкірі живота 1-2 хвилини.
12
З'єднайте великий і вказівний пальці обох рук так, щоб вийшов трикутник. Помістіть його в нижню частину живота і, прикладаючи зусилля, повільно піднімайте вгору. Потім розгладьте шкіру великими пальцями, рухаючись вниз. Виконайте по 2-3 рухи вгору і вниз на кожній дільниці шкіри в області живота.
13
Поліпшити стан шкіри і підвищити її тонус допоможуть косметичні маски і скраби. Потрібні вам засоби представлені в широкому асортименті в багатьох аптеках. До кожного з них зазвичай додається детальна інструкція по застосуванню і опис побічних ефектів, якщо такі можливі. Якщо з яких-небудь причин ви не можете їх придбати, приготуйте самі, скориставшись численними рецептами народної медицини.
14
Наприклад, добре стягує пори і стимулює кровообіг дріжджова маска. В глибоку миску засипте дріжджі і залийте їх вершками, розмішайте і залиште на 10 хвилин. Додайте мед, ретельно перемішайте і залиште ще на 20 хвилин. Робити маску бажано перед сном, 3-4 рази на тиждень.
Є жінки, для яких зайві кілограми і обвислий живіт є приводом для після родової депресії. Адже дієти і посилені фізичні навантаження негативно відображаються не тільки на здоров'я, але і на смаку грудного молока. Однак плоский живіт можна повернути за допомогою простого комплексу вправ.
Вам знадобиться
 • - Гантелі;
 • - обруч;
 • - скакалка.
Інструкція
1
Через пару днів після пологів (без операційного втручання) жінка може виконувати протягом дня нескладні вправи. Дуже повільно втягуйте живіт в себе, фіксуйте положення на кілька секунд і розслабляйте м'язи, при цьому дихання також повинно бути глибоким.
2
Ляжте на спину, тримаючись руками за ручку ліжка, або сядьте на ліжко, підтримуючи руками поперек. Повільно піднімайте ноги вгору і потримайте їх на висоті 30-45 градусів кілька секунд, потім плавно опускайте.
3
Сядьте на край ліжка і колінами стискайте пляшку або книгу так довго, наскільки вистачить сил. Потім розслабте м'язи (для цієї вправи ідеально підійде пружний м'ячик).
4
Махи ногаміРукі поставте на талію, ноги - разом, поперемінно робіть махи вправо-вліво і вперед-назад. Вправа виконуйте дуже повільно, тому краще зіпріться об стінку або на спинку стільця.
5
Нахил вперед-назадНогі поставте разом, руки притисніть до тулуба, повільно піднімайте руки вгору і відводите тому, прогинаючись в хребті. Потім повільно повертайтеся і нахиляйтеся вниз до ніг, торкаючись руками до підлоги.
6
Нахили вправо-влевоРукі поставте на талію, нахиляйтеся до упора в праву сторону, затримуєтеся на 15 секунд, потім нахиляйтеся в ліву сторону з утриманням положення. Потім ліву руку залиште на талії, а праву піднімайте вгору і при нахилі вліво тягніться вниз, потім міняйте руки.
7
Повороти лежаЛягте на спину, підніміть і зігніть ноги в колінах, руками упріться в підлогу. Опускайте ноги до підлоги колінами в різні боки.
8
ПрессНогі розставте і зігніть в колінах, руки зчепіть в замок за голову. Піднімайте голову і передпліччя градусів на 30-45 і утримуйте положення хвилину, потім опускайтеся. Далі ноги покладіть на стілець або диван і піднімайте корпус до колін, при цьому руки можуть бути за головою або на рівні грудей з гантелями.
9
Повороти вправо-влевоРукі покладіть на талію, ноги трохи розсуньте. Повертайтеся вправо, потім вліво, утримуючи положення на повороті на кілька секунд.
Зверніть увагу
Вправи спрямовані на зміцнення і скорочення м'язів живота, при цьому кожна жінка визначає сама навантаження і число занять. Однак до повноправним фізичних занять, де навантаження однієї вправи становить від 11 раз в 3 підходи, можна приступити через 1,5 місяця, тобто після відновлення організму.
Корисна порада
Вправи потрібно робити повільно і плавно, щоб відчувати рівномірне напруга в м'язах. Крім того, 15-хвилинні стрибки через скакалку і крутіння обруча також допомагають повернути плоский живіт.