Як вибрати уживане авто.

Охочих купити автомобіль досить багато, однак не у всіх є можливість придбати новеньку машину в салоні, саме тому варто звернути свою увагу на старі автомобілі. Їх вибір - справа непроста, і часом, щоб з усього розмаїття представлених на авторинку машин вибрати гідний екземпляр, необхідно докласти чимало зусиль.
Інструкція
1
Насамперед, обов'язково перевірте всі документи. Подивіться в техпаспорті рік випуску автомобіля і дату його реєстрації. Зіставте номера на кузові і двигуні з номерами, зазначеними в техпаспорті. Поцікавтеся про наявність сервісної книжки, по ній ви зможете дізнатися, скільки разів проводився ремонт автомобіля, і скільки власників у нього було.
2
Після перевірки документів переходите до зовнішнього огляду машини. Насамперед зверніть свою увагу на її симетричність і цілісність. Вона повинна стояти рівно, а все парні деталі знаходитися на своїх місцях. Перевірте, як відкриваються і закриваються всі двері, капот і багажник. Встаньте вздовж лівого або правого борту автомобіля, присядьте і подивіться, чи немає на фарбі видимих пошкоджень.
3
Загляньте під днище автомобіля. Те, що ви там побачите, повинно приблизно відповідати стану кузова «зверху». Якщо ви виявите на днище сліди зварювання, відмовляйтеся від покупки, так як це може свідчити про те, що автомобіль сильно постраждав при аварії або був зібраний з двох побували в аварії машин.
4
Також не забудьте оглянути колеса. Нерівномірно стерті шини можуть свідчити про погану балансуванню, а стертий протектор - вагома причина, щоб домовиться з продавцем про зниження ціни.
5
Тепер приступайте до огляду салону. Як тільки сядете в машину - принюхайтесь. Якщо ви відчуєте неприємний запах цвілі або вогкості, значить, машина побувала у воді і гарантії на те, що її електронна начинка не постраждала - ні. Але раз ви вирішили все-таки купити авто, обов'язково перед експлуатацією перевірте всі системи і замініть масло, так як є певний ризик втратити двигуна і коробки передач.
6
Перевірте роботу всіх перемикачів та приладів у всіх режимах. Натискайте на всі педалі по черзі. Після натискання вони повинні вільно повертатися в початкове положення, а педаль гальма ні в якому разі не повинна «провалюватися», інакше вам належить усувати цю неприємність самостійно. Спробуйте завести автомобіль . Уважно послухайте, як працює двигун і чи немає сторонніх звуків.
7
Перед прийняттям остаточного рішення про покупку катайтеся на автомобілі не менше півгодини. Під час руху стежте за тим, як перемикаються передачі, і чи немає при цьому скреготу або ниючих звуків. Зупиніться на підйомі і перевірте працездатність стоянкового гальма, увімкніть його та спробуйте повільно рушити з місця. Якщо машина буде стояти, а двигун затихне - гальмо стоянки справний.
8
розгінного автомобіль на сухому асфальті і різко загальмуєте, після цього подивіться на сліди від шин, вони повинні бути симетричними. При гальмуванні машину не повинна заносити в сторону.
Зверніть увагу
Не поспішайте з покупкою і краще подивіться кілька варіантів, вивчіть інформацію про вподобану марці і характерних для неї поломки.
Корисна порада
Вирушаючи на огляд автомобіля, візьміть з собою знайомого автомеханіка.