Як армувати бетон.

Армування додає бетону необхідну міцність. Для створення потужної конструкції, здатної витримувати великі навантаження, слід дотриматися правильне співвідношення в'яжучих елементів: арматури і заповнювачів.
Вам знадобиться
  • - арматура
  • - бетономішалка
  • - зварювальний апарат
Інструкція
1
Прути круглого перерізу для армування бетону можу бути ребристими або гладкими, діаметром 5,5 - 40 мм. Довжина їх становить від 6 до 18 м. В залежності від довжини та діаметру, прути продаються в зв'язці (прямі) або в бунтах. Якщо прути для армування доставлені на стройку в бунтах, розігніть їх перед різкою і укладанням на дощаному помості.
2
Якщо на будівельній ділянці відсутнє необхідне для цього обладнання, то краще віддайте перевагу Прут в зв'язках або вже порізаним і вигнутим згідно з проектом. Іноді випрямлення прутів роблять за допомогою вантажного автомобіля, однак це дуже небезпечно: раптово порвалися натягнутий прут може сильно поранити людей, що знаходяться поруч.
3
Можна замовити вже сформовані каркаси на заводі. Однак для доставки їх на стройку і подальшої роботи з ними потрібно спеціальне обладнання. Якщо ви позбавлені можливості використовувати таке на своєму будівельній ділянці, складіть каркас самостійно. Зварювальні роботи довірте фахівцям. При виконанні дрібних робіт виробляєте в'язку арматури вручну.
4
Якщо діаметр стрижнів не перевищує 25 мм, скріпляйте їх точкової зварюванням, пластмасовими сполучними елементами або в'язанням дротом. Стрижні більшого діаметра скріпляйте тільки дугового зварюванням (якщо проект не передбачає інші методи). З'єднайте зварюванням або перев'язкою, не менше 50% перетинів, обов'язково забезпечуючи скріплення в кутах.
5
Використовуючи для армування бетону дріт, врахуйте, що вона повинна бути виконана зі спеціальної нержавіючої сталі і мати діаметр від 3 до 12 мм. Виготовте з неї зварні сітки, що мають прямокутні або квадратні осередки. Відстань між відрізками дроту, складовими стінки комірки повинно бути від 5 до 20 см.
6
Скидайте бетонну суміш в армовані конструкції шарами, ущільнюючи кожний з них штикуванням або вібраторами. Пам'ятайте, що потрапляння в бетон грунту, що відходить від бровки котловану або траншеї, підвищує ймовірність утворення тріщин і знижує міцність бетону.
7
Також армувати бетон можна сталевими волокнами, виготовленими з різаної в холодному вигляді стали. Даний спосіб армування, званий дисперсним, ідеально підходить для плит і покриттів, що укладаються безпосередньо на грунті. Подібні споруди дуже міцні і стійкі до усадки і розтріскування. Для армування бетону сталевими волокнами засинайте їх прямо в замішують бетон.