Як вибрати вимикач.

Досить довгий час до вимикачів ставилися виключно як до функціональним елементам інтер'єру. Тому й до вибору вимикачів особливого підходу не було. Вважалося, що чим непримітнішого цей елемент інтер'єру, тим краще. Але з появою величезного різноманіття вимикачів ставлення до їх вибору дещо змінилося.
Інструкція
1
За способом кріплення електропроводки вимикачі діляться на гвинтові і безгвинтові. Гвинтові вимикачі призначені для алюмінієвої проводки, яка має властивість нагріватися, деформуватися і навіть іскритися. Як правило, при використанні гвинтових пристроїв досить підкрутити гвинт, який притримує алюмінієвий дріт, і вимикач знову стане працездатним.
2
Якщо електропроводка мідна (а така проводка в новобудовах), то набувають вимикачі з безгвинтовим клемним затискачем.
3
При виборі вимикача потрібно врахувати ще один важливий момент: який вид проводки встановлений в будівлі (відкрита або прихована проводка). Якщо проводка відкрита (збереглася в «сталінках» і сільських будинках), знадобиться вимикач накладного типу. При прихованій проводці встановлюють вимикачі з «втопленою» коробкою, до якої за допомогою шурупів прикріплюється корпус вимикача.
4
До того ж, існують одно-, дво-, трехклавішние і т.д. вимикачі. В асортименті деяких азіатських і американських фірм є чимало шестіклавішних моделей вимикачів. Але, на думку фахівців, дуже велика кількість клавіш може негативно відбитися на надійності цього пристрою.
5
Що стосується функціональності, вимикачі можуть бути звичайними, контрольними (їх називають ще «індикаторні») або светорегулірующую.
6
При виборі вимикача потрібно приділити увагу і тому, як рухаються рухливі елементи (рухливі частини є у всіх пристроях, крім тих, які управляються за допомогою пульта дистанційного керування). Рухливі елементи вимикача повинні рухатися вільно, але при цьому не бовтатися.
7
Важливий і зовнішній вигляд виробу. Приміром, є вимикачі зі змінною різнобарвною рамкою (її можна підібрати під колір шпалер). Крім того, є моделі, в яких передбачена підсвічування клавіш: такий пристрій може служити «маячком» в нічний час.
Зверніть увагу
Купуйте вимикачі від перевірених проізводітелей.Прежде ніж придбати вимикач, дізнайтеся, яку потужність він здатний комутувати (якщо він не розрахований на вашу потужність, вимикач швидко прийде в непридатність). Завжди купуйте пристрій з невеликим запасом по потужності.