Як в Excel скласти таблицю.

Книга в додатку Microsoft Office Excel добре підходить для створення таблиць, так як спочатку оформлена у вигляді стовпців і рядків. Проте, цього недостатньо. Щоб скласти електронну таблицю в Excel, необхідно мати хоча б мінімальні знання про вбудовані інструментах і можливостях програми.
Інструкція
1
При запуску програми автоматично створюється чиста книга і активізується комірка А1, вона обведена рамкою - покажчиком осередки. Якщо ви плануєте дати назву своїй таблиці, залиште вільними пару верхніх рядків, до них можна буде повернутися після того, як ви визначитеся з кількістю стовпців. Якщо необхідності в цьому немає, відразу приступайте до введення даних.
2
Вкажіть назви стовпців і рядків своєї таблиці. Для пересування по осередках використовуйте курсор миші або стрілки на клавіатурі. Щоб підтвердити закінчення введення даних і переміститися на одну клітинку вниз, використовуйте клавішу Enter. Якщо необхідно очистити клітинку, виділіть її дороговказом і натисніть клавішу Delete.
3
Для видалення одного або кількох друкованих знаків клікніть двічі лівою кнопкою миші в комірці, встановіть курсор в потрібному місці і зітріть символи клавішею Backspace або Delete.
4
Якщо значення у вашій таблиці містять назви днів тижня, місяців року, порядкові номери або інші загальноприйняті систематизовані дані, зверніться до функції автозаповнення. Введіть у першу клітинку, наприклад, день тижня «Понеділок», виділіть комірку покажчиком.
5
Підведіть курсор до правого нижнього кута покажчика і затисніть ліву кнопку миші. Не відпускаючи її, перетягніть контур покажчика на шість осередків вниз або вправо - в порожніх клітинках автоматично з'являться інші дні тижня.
6
Коли дані в осередках перекривають один одного, може знадобитися відрегулювати ширину стовпців і висоту рядків. Підведіть курсор до верхньої частини робочої області листа і встановіть його між літерними назвами двох суміжних стовпців. Курсор змінить свій вигляд. Утримуючи ліву кнопку миші, переміщайте курсор вправо до тих пір, поки в осередку не відобразиться повний текст.
7
Також розмір усіх стовпців можна вирівняти по самій широкій комірці. Для цього досить двічі кликнути лівою кнопкою миші між назвами двох стовпців. Це ж принцип застосуємо для вирівнювання висоти рядків: замість поля з літерним назвою стовпців працюйте в області з порядковими номерами рядків.
8
Щоб оформити межі таблиці, виділіть потрібні стовпці і рядки за допомогою миші. На вкладці «Головна» в розділі «Шрифт» натисніть на кнопку «Кордони» у вигляді розкресленого квадрата. У випадаючому меню виберіть один з варіантів оформлення кордонів осередків і самої таблиці.
9
Для зміни виду осередку виділіть її та натисніть на кнопку «Стилі комірок» у розділі «Стилі». Виберіть у контекстному меню відповідний варіант оформлення, клікнувши по ньому лівою кнопкою миші.
10
У випадку, якщо вам необхідно додати (видалити) осередок, рядок або стовпець, використовуйте кнопку «Вставити» («Видалити») в розділі «Осередки» на вкладці «Головна». Щоб об'єднати декілька осередків (наприклад, для того, щоб оформити назва таблиці), виділіть потрібну кількість осередків і натисніть на кнопку «Об'єднати і помістити в центр». Дана кнопка знаходиться в розділі «Вирівнювання» на вкладці «Головна» і виглядає як квадрат з буквою «а» в центрі.