Як є драконий фрукт.

Драконівські фрукт (пітая, пітахайя, піттахайя, Пітах, фрукт дракона) є плодом кактуса, який росте в тропічних країнах. Він має дуже ніжний аромат і солодку м'якоть, як у ківі. Багато хто не вирішуються його спробувати тільки тому, що не знають, як правильно його їсти.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - ложка;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Дозрівання драконячого фрукт а відбувається не так, як у звичних для нас фрукт ів. Колір його плоду не є показником його зрілості або незрілості. Пітая жовтого кольору може бути більш зрілою, ніж та, яка має червоний відтінок. Забарвлення сусідніх плодів має важливе значення. Зрілий плід пітаї має більш насичений колір в порівнянні зі своїми «сусідами». Жовтий буде золотистого окрасу, а червоний - яскраво червоного.
2
Візьміть драконий фрукт в руки і акуратно стисніть. Якщо він твердий і жорсткий, то, швидше за все, плід ще незрілий, а якщо фрукт м'який, то він готовий до вживання. Чи не стискайте пітая занадто сильно, щоб зрозуміти, купувати цей фрукт чи ні, не буде потрібно багато зусиль. Ретельно огляньте плід, якщо на ньому присутні зморшки, пліснява або плями - це є ознаками його перезрілості або старості.
3
Перед вживанням помістіть пітая на 3-4 години в холодильник. Потім дістаньте фрукт , покладіть на обробну дошку і гострим ножем розріжте на дві частини. Зверніть увагу на м'якоть. У фрукт а червоного кольору м'якоть повинна бути біла або блідо рожева, а у фрукт а жовтого відтінку - тільки біла. Крім того, м'якоть пітаї незалежно від її кольору має крихітні їстівні чорні насіння.
4
Гострим ножем зріжте з шкірки плоду шипи, щоб зручніше його було тримати в руках. Тобто його можна або ложкою прямо з половинок або очистивши від шкірки як яблуко. Драконівські фрукт є чудовою добавкою до фрукт овим коктейлям і сорбет.
Зверніть увагу
пітая дуже корисна для вагітних жінок, так як в її склад входить мінімальна кількість цукру і максимальну кількість вуглеводів, кальцію, вітамінів С і В1. Крім того, плід містить фолати, дефіцит яких в організмі вагітної жінки може привести до серйозних патологій дитини.
Корисна порада
Драконівські фрукт червоного кольору багатий лікопіном, який розщеплює жири пігментом, ефективно борються з деякими типами ракових захворювань і хворобами серцево-судинної системи.