Як відновити скло.

Знос поверхні автомобільного скла - поширена проблема, з якою стикаються автовласники. Рано чи пізно на автоскла неминуче утворюються мікроподряпини. Не варто поспішати із заміною скла, тому що якщо подряпини неглибокі, прозорість скла нескладно відновити.
Вам знадобиться
  • - абразив;
  • - фетровий клапоть;
  • - фотополімер;
  • - шліфувальна машина;
  • - паста.
Інструкція
1
Найпоширенішим способом усунення дефектів автомобільного скла вважається полірування. При обробці скла видаляється шар в одиниці мікрон. У ході виконання цієї процедури застосовується абразив у вигляді дрібнозернистої пасти, наприклад, паста «ГОІ», «Крокус» або «поляри».
2
Якщо ділянки потертостей скла невеликі, наприклад, від «двірників», для відновлення прозорості автоскла використовуйте фетровий клапоть з нанесеною алмазної (доводочной) пастою. Але позбутися в цьому випадку можна буде лише від матовості потертих ділянок.
3
Подряпини скла глибиною 200-300 мкм поліруванням не усунути. У цьому випадку рекомендується застосувати фотополімер: з його допомогою можна усунути пошкодження на 70-80%. Для вирівнювання поверхні пошкодженої ділянки скло необхідно відшліфувати, а потім виконати його полірування.
4
Як правило, невеликі пошкоджені ділянки скла шліфують або полірують вручну. Якщо ж затерта зона велика, в роботі використовується електрична шліфувальна машина.
5
Для шліфування скла використовуйте наждачний папір №200-800, абразивную пасту на основі нітридів бору та карбідів, а також шліфують і проміжну алмазну пасту. Пам'ятайте просте правило: чим товще видаляється шар, тим крупніше повинна бути зернистість застосовуваного абразивного матеріалу.
6
Шліфовку товстого шару виконуйте в два-три заходи з поетапним зменшенням зернистості пасти. Проводьте шліфовку дуже обережно. Шлюб неприпустимий.
Зверніть увагу
«ТУРБІНКА» необхідно притискати до скла з певним тиском, оскільки в іншому випадку від перегріву скло може дати тріщину.
Корисна порада
«поляри» - це паста коричневого кольору на основі окису церію у вигляді водної суспензії. Вона вважається найбільш ефективним засобом.