Як швидко зробити гру.

Людині властиво грати. Навіть самий дорослий і солідний інший раз не проти відчути себе хоробрим піратським капітаном, середньовічним лицарем чи прекрасною принцесою. Не кажучи вже про те, що шахи, шашки, карти, настільно-друковані ігри практично не виходять з ужитку. Цікаву гру можна придумати в будь-який момент, причому досить швидко ..
Вам знадобиться
  • - літературний твір;
  • - учасники;
  • - підручні матеріали для виготовлення атрибутів.
Інструкція
1
Придумайте сюжет. Він може будуватися на основі літературного твору, фільму, комп'ютерної гри. Бажано, щоб твір був знайомо всім учасникам або хоча б більшості. Можна придумати і свій власний сюжет.
2
Найбільш швидкий варіант - гра-драматизація. Для неї достатньо згадати твір і розподілити ролі. Можна зробити елементи костюмів. Гра - це не спектакль, тому обмежтеся деталями, які здатні якось позначити персонаж. Від вас в цій ситуації не потрібно детальне опрацювання сюжету, автор твору вже все зробив. Але ніхто не забороняє придумати нові епізоди, уявити, що робитимуть персонажі багато років потому і т.д. Цей варіант гри в чому схожа театральній постановці.
3
Літературний твір може стати основою і для рольової гри іншого виду. Заданий сюжет є в цьому випадку просто канвою, на яку нанизуються епізоди, придумані і відіграні самим учасниками. Візьміть на себе роль майстра. Розподіліть ролі. Краще, якщо кожен учасник буде знати тільки свого персонажа, не підозрюючи про те, які ще герої є в грі і яку ігрову мету вони переслідують.
4
Придумайте правила. Вони можуть бути дуже простими. Розкажіть, як можуть надходити учасники і чого вони ні за яких умов робити не повинні. Деякі обмеження можуть бути і у кожного персонажа. Наприклад, Попелюшка не може брехати, а Барон Мюнхгаузен ні за яких умов не повинен точно описувати події.
5
Визначтеся з простором і часом. Гра може бути обмежена за часом або по подіях. В останньому випадку вона закінчується в момент виконання завдання. В якості ігрового можна використовувати той простір, яким ви володієте - поляна, дачну ділянку і т.д.
6
Сформулюйте ігрову мету. Учасники можуть захопити місто, звільнити острів, знайти артефакт, розчаклувати принцесу. Якщо сюжет припускає розподіл на команди, то мета у кожної групи може бути своя.
7
Розставте гравців по базах (локаціях). Бази представляють собою точки, з яких починається дія. Домовтеся про сигнал до початку. У грі не обов'язково повинні бути виграли і переможені. Задоволення можна отримати і від самої дії.
8
Може виникнути необхідність перезавантажити гравця. Наприклад, якщо сюжет передбачає загибель. Такі гравці надягають якоїсь умовний знак. Зазвичай це білий хайратник, але може бути і будь-який інший. При бажанні майстер може доручити загиблому іншу роль.
9
Можна швидко організувати і військово-спортивну гру . Зазвичай в цьому випадку гравці діляться на 2 команди (може бути й більше). Метою, як правило, є захоплення території противника. Придумайте розпізнавальні значки. Сформулюйте правила, визначте час і простір. Такі ігри допускають єдиноборства, змагання зі стрільби і т.д.
10
Якщо учасників трохи і у всіх гравців є якесь засіб пересування, можна провести квест на досить великому просторі. Подивіться на карту місцевості. Прочитайте назви. Можливо, серед них є такі, про які можна придумати загадки. Якщо поруч є населені пункти, пов'язані з життям відомих людей, сюжетом літературних творів, зйомками фільму, древніми легендами - використовуйте це в завданнях. Виберіть пункт, де буде захований якийсь приз. До нього повинні дістатися всі учасники.
11
Визначте найбільш характерні точки, про які найлегше скласти завдання. У кожному пункті має бути вказівка, де знаходиться наступний артефакт. Записки писати не обов'язково - напрямок може задати і який-небудь предмет, пов'язаний з наступним пунктом. Наприклад, шматочок тканини вкаже на швейну фабрику, клаптик сіна - на стайню, гілочка з листям - на ліс. Гра починається за сигналом, а закінчується тоді, коли хтось із учасників добереться до останнього пункту і забере артефакт.
Корисна порада
Якщо ви граєте з дорослими, краще заборонити під час гри алкоголь. Це особливо стосується квестів із застосуванням автомобілів і мотоциклів. Рольову гру можна провести і за столом. Можна, наприклад, розіграти зустріч у таверні представників різних світів, або сцену в відірваною від усього світу готелі. Сюжет можна взяти з казок або детективів. Гравці практично не переміщаються в просторі.