Як з паперу зробити вертушку.

Щоб зробити «класичну» вертушку з паперу, вам знадобляться ножиці і клей. Якщо ви хочете обійтися без допоміжних інструментів і скласти таку іграшку з цілісного листа паперу, без єдиного надрізу, зробіть вертушку в техніці орігамі.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу квадратної форми. Можна використовувати звичайні листи для принтера або вибрати більш барвистий варіант - папір для скрапбукінгу.
2
Складіть лист навпіл по горизонтальній осі, розгорніть і знову складіть навпіл, але тепер по вертикалі. Половинку листа праворуч від вертикалі подумки розділіть вертикальною віссю навпіл. Складіть папір по цій лінії. Ту ж операцію виконайте на лівій половинці.
3
Перед вами виявиться прямокутник, розділений на дві частини горизонтальною лінією згину. Верхню половину прямокутника складіть навпіл, загинаючи папір у напрямку до себе. Верхня сторона прямокутника повинна співпасти з горизонтальною віссю. Так само зігніть нижню половину. Потім поверніть обидві половинки в попереднє положення.
4
Внаслідок прямокутник буде розділений лініями згину на 8 квадратів - 4 праворуч і 4 зліва. У правому верхньому квадраті проведіть лінію від його нижнього правого кута до верхнього лівого. В лівому квадраті проведіть діагональ з нижнього лівого у верхній правий кут. Зігніть куточки паперу по цих лініях. Так само загніть кути прямокутника в нижній його частині. Потім відігніть всі 4 кута, повертаючи їх в попереднє положення.
5
Візьміть прямокутник двома руками. Злегка відігніть праву і ліву половини. Поставте вказівний палець на верхню точку вертикальної осі, загніть папір, з'єднуючи цю точку з центром квадрата. Бічні сторони укладіть зверху. Повторіть маніпуляції на протилежній стороні прямокутника.
6
Верхній правий трикутник по вже наміченої лінії згину відігніть вправо вниз. Вершина трикутника, яка була спрямована вгору, тепер буде направлена вправо. Нижній лівий трикутник відігніть вліво вгору.
7
В центр вийшла вертушки вставте тонкий гвоздик і вбийте його в паличку підходящої довжини. Між капелюшком цвяха і паличкою залиште вільні 5 мм, щоб вертушка могла вільно крутитися.