Як вставити скло у двері.

Міжкімнатні двері зі вставками скла ідеально гармонує практично з будь-яким дизайном. Але, як правило, така двері коштує набагато дорожче простого дверного полотна. Набагато дешевше вмонтувати скло в полотно традиційних щитових дверей.
Вам знадобиться
 • - скло;
 • - козли;
 • - дверне полотно;
 • - кутник;
 • - олівець;
 • - рулетка;
 • - дриль зі свердлом;
 • - скотч;
 • - лобзик;
 • - стамеска;
 • - дерев'яні бруски;
 • - клей ПВА;
 • - саморізи;
 • - рейки;
 • - пориста гума.
Інструкція
1
Виконайте розмітку дверного отвору. Для цього покладіть двері на козли і за допомогою кутника проведіть точну лінію поперек дверного полотна. Слідом за цим відзначте відстань, рівну висоті скла і проведіть ще одну лінію (перша і друга лінії повинні бути паралельними між собою).
2
Щоб правильно визначити відстань від отвору до краю дверного полотна, виміряйте ширину скла і отриману величину відніміть від ширини дверної коробки, а результат поділіть на два. За допомогою кутника відкладіть цю відстань.
3
За намічених лініях акуратно просвердлите отвори. Не натискайте свердлом на дверне полотно занадто сильно, інакше на ньому з'являться тріщини.
4
Переверніть дверне полотно на іншу сторону і виконайте розмітку контура майбутнього отвору. Для того щоб полотно не тріснуло і не стало кришитися, оклейте намічений отвір скотчем. Потім за допомогою електричного лобзика виріжте отвір для вставки скла.
5
За допомогою стамески видаліть пористий заповнювач дверного полотна (приблизно на 5 см углиб від кромки отвору). Замість вилученого заповнювача встановіть заздалегідь підготовлені дерев'яні бруски і закріпіть їх за допомогою звичайного клею ПВА.
6
Дерев'яні планки, які в майбутньому будуть утримувати скло, також можна приклеїти на клейову суміш. Але надійніше їх закріпити за допомогою шурупів-саморізів, які прикручують з п'ятнадцятисантиметрової інтервалом.
7
У внутрішню частину планок вкладіть пористу м'яку гуму, а потім вставте скло.
Зверніть увагу
Не помиліться з розмірами прорізу!
Корисна порада
Просте скло підійде в якості вставки тільки в тому випадку, якщо передбачений для нього отвір в дверному полотні невеликий. У всіх інших випадках доцільніше використовувати шарувату або армоване скло.
Міжкімнатні двері вже давно перестали нести виключно функціональне навантаження і стали важливою частиною будь-якого інтер'єру. Щоб змінити звичний, обридлий вигляд приміщення, зовсім необов'язково купувати нову дорогу двері . Вставивши красиве скло в уже добре послужила вам двері, ви подаруєте їй друге життя, а собі - радість від неповторного дизайну, виконаного своїми руками.
Вам знадобиться
 • олівець, кутник, електричний лобзик, електродриль, струбцини, стамеска, дерев'яні планки для кріплення стекол, дерев'яні бруски, дерев'яні блоки, клей ПВА.
Інструкція
1
Зробіть отвір під скло. Для цього зніміть двері з петель і покладіть її на рівну поверхню. На необхідній висоті від краю дверей проведіть поперечну лінію, відповідну нижній межі майбутнього отвору. Проведіть паралельну їй лінію, що позначає верхню межу отвору. Накресліть за допомогою олівця і кутника на лицьовій стороні дверей контур майбутнього отвору. Для того, щоб двері зберегла свої механічні властивості, між краєм скла і краєм двері повинно бути як мінімум 16 см.
2
Просвердлите електродрилем наскрізні отвори в кутах майбутнього «вікна». Нанесіть лінії, відповідні сторонам «вікна» на протилежній стороні дверей. Щоб краї прорізу не кришилися при випилюванні, наклейте клейку стрічку по контуру отвору.
3
Покладіть брусок уздовж лінії розпилу і притисніть його струбцинами до дверей для створення опори при роботі лобзиком. Підкладіть дерев'яні блоки під струбцини.
4
Випиляєте проріз потрібного розміру.
5
Видаліть стамескою пористий наповнювач дверного полотна на глибину не менше 5 см.
6
Відріжте чотири дерев'яних бруска потрібної товщини і вставте їх замість видаленого заповнювача, закріпивши клеєм ПВА.
7
Візьміть планки для кріплення стекол, відріжте потрібний розмір і зміцните їх в отворі клеєм ПВА.
8
Повісьте дверне полотно на петлі і зніміть клейку стрічку.
9
Відріжте скло потрібного розміру.
10
Вкладіть стекольную стрічку всередину планок. Підійде також спеціальний силіконовий або гумовий ущільнювач.
11
Вставте скло в проріз і закріпіть його чотирма зміцнювальними планками, використовуючи клей-герметик або спеціальні гвоздики.
Зверніть увагу
Самостійна установка скла в филенчатую двері неможлива.
Корисна порада
При великих розмірах «вікна» в двері необхідно використовувати армоване чи багатошарове скло. Також підійде прозорий пластік.Еслі ви плануєте вставляти багатошарове або армоване скло, замовляйте його відразу потрібного вам розміру або розріжте прямо при покупці у постачальника.