Як поводитися в грозу.

Якщо насувається гроза, найбільш правильним рішенням буде залишитися вдома, щільно закрити вікна, двері і відключити електротехніку. Якщо гроза застала вас на вулиці, з метою безпеки потрібно дотримуватися ряду правил.
Інструкція
1
Сховайтеся від грози в найближчому будинку, якщо таке є в зоні видимості, або в автомобілі. Просуваючись до укриття, що не розкривайте над собою парасольку. Намагайтеся не бігти, злегка пригніться. Якщо будівлі поряд закриті, сховайтеся на автобусній зупинці або під невисоким чагарником. Не торкайтеся стінок зупинки.
2
Зупиніть автомобіль, якщо негода застала вас під час руху. Виберіть місце далеко від дерев і стовпів ліній електропередач. Заглушите мотор, закрийте вікна, складіть антену. Вимкніть магнітолу. Машина є одним з найбільш безпечних укриттів під час грози.
3
Покиньте водойму, якщо гроза почалася під час вашого купання або катання на човні. Якщо стихія розбушувалася в той час, коли ви рибалили, покладіть вудку на відстані декількох десятків метрів від себе. Відійдіть від води на безпечну відстань.
4
Не намагайтеся сховатися під самотньо стоять деревом. Блискавка вражає найвищі предмети. Відійдіть від такого дерева на 30-40 метрів. Надійніше буде сховатися в чагарнику.
5
Спустіться з височини в низину, наприклад, в яр або балку. Покиньте високий берег річки.
6
Не лягайте на землю, але й не стійте прямо. Краще сядьте навпочіпки і обхопіть руками коліна.
7
Чи не притуляйтеся до гірській породі (якщо ви на природі) та стін будинків, тримайтеся подалі від водостічних труб.
8
Не торкайтеся і не перебуваєте поблизу металевих предметів - арматури, велосипедів, огорож і грат. Зніміть з себе все, що містить метал, в тому числі прикраси.
9
Вимкніть мобільний телефон. Невідомо точно, чи збільшує наявність стільникового апарата ймовірність попадання блискавки в людину, але на собі перевіряти не варто. Що стосується стаціонарного телефону в квартирі, його краще відключити від електромережі і відійти від проводів і розеток.
На планеті кожну хвилину в цілому відбувається близько 6000 спалахів блискавок. Блискавка здатна не тільки поранити людину, але і вбити на місці. Більшість з смертельних результатів можна запобігти, якщо з усією серйозністю поставитися до цього природного явища і вчасно захистити себе від зустрічі з ним.
Інструкція
1
Самий вірний спосіб уберегтися від блискавки - сховатися в приміщенні з щільно закритими вікнами та дверима. При цьому необхідно вимкнути всі телефонні апарати і знеструмити будинок (відключивши електроприлади), тому що електричний розряд, викликаний блискавкою, може проникнути в приміщення безпосередньо через телефонну лінію або електропроводку.
2
Не приймайте душ, не мийте руки, посуд і не використовуйте воду для інших цілей, перебуваючи вдома під час грози. Вода має електропровідність і може становити небезпеку.
3
Якщо гроза застала вас на вулиці, тримайтеся подалі від дерев, металевих стовпів, високовольтних проводів, високих парканів і залізних воріт. Навіть парасольку з металевою ручкою тримати в руках небезпечно. Блискавку притягують дані об'єкти, вона частіше через метал пускає заряд, який може вразити вас, якщо ви перебуваєте в контакт з небезпечним предметом.
4
Якщо ви опинилися в автомобілі, зупиніться, вимкніть двигун, магнітолу і радіоприймач і закрийте всі двері і вікна. Пересидить всередині до закінчення грози.
5
Зніміть з себе і відкладіть на 5-10 метрів убік всі металеві предмети, які надіті на вас або розкладені по кишенях. Вони чудово проводять електричні розряди.
6
Ні в якому разі не розташовуйтесь під час грози поруч з багаттям. Стовп нагрітого повітря через часткову іонізації володіє відносно невеликим опором.
7
Уникайте перебувати на відкритій воді під час грози. Якщо блискавка вдарить у воду, вона вразить водну поверхню в радіусі 100 метрів.
8
Якщо ваше волосся раптом наелектризовані і встали дибки, це може означати, що в вас ось-ось може вдарити блискавка. Щоб захистити себе, спустіться на коліна, руки покладіть на голову і нахиліться вперед. Не лягайте на землю плазом, сидите на корточках, щільно зіщулившись.
Корисна порада
Не варто недооцінювати силу блискавки. Один розряд настільки сильний, що здатний забезпечити електрикою 100-ватну лампочку протягом трьох місяців поспіль. Блискавка в п'ять разів розпечені поверхні Сонця. Її «поведінку» непередбачувано - вона може вдарити в радіусі 20 кілометрів від епіцентру шторму.