Як вигодувати лоша.

Народження лоша - важлива подія для особистого подвір'я. Але щоб зворушливий малюк перетворився на статного коня або ласкаву кобилу, його потрібно правильно виростити. Бережіть лоша , вчасно лікуєте його і, звичайно ж, правильно годуєте. Всі дива коні і її майбутні робочі якості закладаються в перший рік її життя, тому питання харчування лошат необхідно приділити особливу увагу.
Вам знадобиться
  • - сіно ранньої прибирання;
  • - овес або плющений ячмінь;
  • - висівки;
  • - вівсяне борошно;
  • - кормовий буряк;
  • - морква;
  • - концентрати;
  • - крейда;
  • - сіль;
  • - свіжа трава.
Інструкція
1
Новонароджене лоша повинен харчуватися виключно материнським молоком. Але вже через 15 днів йому буде потрібно прикорм. Краще всього давати малюкові плющений ячмінь або овес. Зробіть для лоша окрему годівницю і засинайте туди корм невеликими порціями. Почніть з 100 грамів зерна на добу і поступово доведіть денну норму до 2 кілограмів.
2
Встановіть годівницю для лоша в місці, недоступному для кобили або прив'язуйте її в протилежному кутку стайні під час годування. Так вам буде простіше регулювати норму з'їденого малюком корму.
3
У теплу пору року двох-тритижневого лоша випускайте разом з матір'ю на луг. Він почне пробувати свіжу траву, що позитивно позначиться на його здоров'ї і прирості.
4
Забезпечте малюка достатньою кількістю свіжої води. Регулярно чистите поїлки. Чим менше соковитих кормів в раціоні коні, тим більше вона повинна пити.
5
У 6-7 місяців лоша потрібно відлучити від матері. У цьому віці молодняк повинен отримувати достатню кількість грубих кормів, сприяють правильному розвитку травних органів. Кращий корм для лошат - сіно ранньої прибирання, в якому збереглася достатня кількість поживних речовин. Слідкуйте, щоб в корм молодняку не потрапило підгниле сіно - це загрожує розладом кишкового тракту.
6
Крім сіна лоша повинен отримувати висівки (до кілограма на добу), вівсяну солому (до чотирьох кілограмів), кормові буряки чи моркву (один-два кілограми). Включіть в раціон високопоживні концентрати, крейда і сіль. Мінеральні добавки завжди повинні бути у вільному доступі. Підкладіть їх в годівницю і додавайте в міру з'їдання.
7
Підростаючий молодняк повинен якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Рух зміцнює кісткову систему і зв'язки коні, а також сприяє гарному апетиту. Частіше виганяйте лоша на луг з хорошим травостоєм. Чим більше свіжих кормів отримає тварина, тим більш здоровим і міцним воно виросте.
Корисна порада
Регулярно оглядайте вихованця. Його приріст ваги залежить від породи та умов утримання. Здоровий і нормально розвивається лоша повинен бути активним, рухливим, відрізнятися гарним апетитом і бадьорим настроєм. Якщо тварина погано набирає вагу, стає млявим і загальмованим, зверніться до ветеринара. Можливо, ваш вихованець потребує термінового лікування.